Medale Mistrzostw Polski Weteranów rozdane [ZDJĘCIA]

Opublikowane w pon., 02/06/2014 - 08:28

W niedzielne przedpołudnie odwiedziliśmy Murowaną Goślinę, gdzie rozegrano 18. już Mistrzostwa Polski Weteranów w Półmaratonie. Ta mała miejscowość w powiecie poznańskim przywitała biegaczy pełnym słońcem.

Rywalizacja ruszyła o godz. 10:00. Trasę podzielono na dwie pętle i poprowadzono łagodnymi przewyższeniami terenu. Te, wraz z ciepłotą, z pewnością dały się we znaki zawodnikom, ale Ci z reguły kończyli swój bieg w dobrej formie. Jeden z zapytanych biegaczy zdradził nam dlaczego to było możliwe.

– Zapewne było to spowodowane rozstawieniem punktów z wodą, izotonikami i mokrymi gąbkami co ok. 2 km – podkreślił Daniel, chwaląc organizatorów za sprawną organizację zawodów. Podkreślił też dobre zabezpieczenie trasy. – Przyjechałem tu pierwszy raz. Trasa jest fajna, ale niestety nie płaska. Choć do życiówki trochę zabrakło, jestem zadowolony z biegu (3. miejsce w kat. M35).

Większość zawodników w Murowanej Goślinie startowała już kolejny raz. Takim też zawodnikiem jest Jan Morawiec (kat. M80), który półmaraton ukończył w czasie 2:02:07 i tym samym zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej. Jak nam opowiadał, Murowaną Goślinę odwiedza od wielu lat. Startował tu już za czasów, gdy zawody rozgrywane były na dystansie 20 km. Przypominamy, że pan Jan jest mistrzem świata weteranów w maratonie (Porto Alegre – Brazylia 2013), a do tej pory ukończył ponad 120 biegów na królewskim dystansie.

Spośród 357 uczestników mistrzostw najszybszy był Marek Dzięgielewski (kat. M50) z czasem 1:14:21. Drugie miejsce zajął Przemysław Giżyński (kat. M35) uzyskując wynik 1:14:27. Trzecie miejsce czasem 1:14:42 zagwarantował sobie Krzysztof Górny (kat. M35).

Najszybszą kobietą była natomiast Karolina Górna (kat. K35), która uzyskała czas 1:29:23. Drugie miejsce, czasem 1:31:08 wywalczyła Iliana Jopek – Lubik (kat. K35). Na najniższym stopniu podium stanęła Aleksandra Dzierzkowska (kat. K50) z czasem 01:33:18.

Pełne wyniki mistrzostw znajdziecie w naszym KALENDARZU IMPREZ.

Oprócz półmaratonu rozegrany został bieg młodzieży szkolnej na dystansie 1500 m. Na zawodach tej rangi oczywiście nie mogło zabraknąć spikera. Tę ważną rolę, znany z wielu biegów pełnił Rafał Wilczyński. Dzielił się on swoją ogromną wiedzą z kibicami, umilając im tym samym oczekiwanie na zawodników.