Medaliści z Lyonu u minister Muchy: "Może to ma sens"


Opublikowane w śr., 31/07/2013 - 16:28

Mistrzostwa Świata Sportowców Niepełnosprawnych w Lyonie zakończyły się sukcesem polskiej reprezentacji. 22 zawodników zdobyło 26 medali (10 złotych, 8 srebrnych, 8 brązowych). W klasyfikacji generalnej Polska zajęła ósme miejsce.

- Mamy silną ekipę lekkoatletyczną. To właśnie ona w 2012 r. w Londynie dostarczyła nam najwięcej emocji medalowych i nie zawiodła także w Lyonie. Lekkoatleci są naszym powodem do dumy ? cieszy się Łukasz Szeliga, Prezes Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych ?START?.

Dzień po zakończeniu mistrzostw, medaliści zostali zaproszeni na spotkanie z Minister Sportu Joanną Muchą. - To niesamowity sukces. Gratuluję naszym zawodnikom i trenerom. Macie we mnie nie tylko wiernego kibica, ale także wsparcie w osiąganiu wytyczonych celów ? zapewniała Joanna Mucha.

Sportowcy chętnie relacjonowali swoje osiągnięcia, prezentowali medale i cieszyli się z sukcesów. Nie zabrakło jednak refleksji na temat małego zainteresowania wydarzeniem ze strony kibiców i mediów. - Dla nas spotkanie z minister oznacza, że może naszym sportem zaczęto się interesować i to, co robimy ma sens - mówił Maciej Lepiato, złoty medalista i rekordzista świata w skoku wzwyż.

Minister podkreślała, jak wiele wysiłku sportowcy wkładają w swoje wyniki i prosiła media o większe zainteresowanie ich rywalizacją. - Bez mediów nie ma kibiców, a bez kibiców nie ma sponsorów. Ze sponsorami więcej osób może uprawiać ten sport, a wyniki mogą być jeszcze lepsze - tłumaczyła mediom Joanna Mucha.

IB

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce