Międzynarodowy Bieg... Chomika. Biegowy zawrót głowy w Warszawie


Opublikowane w pt., 15/07/2016 - 09:24

Ta impreza przyprawi uczestników o prawdziwy zawrót głowy. 21 lipca w Warszawie wystartuje 1. Międzynarodowy Bieg Chomika.

Organizatorzy zapraszają do Parku Przy Bażantarni na warszawskim Ursynowie, w okolicach stacji Metra Kabaty. Na uczestników czeka dystans liczący ok. 10 km. Trasa została podzielona na 6 pętli po ok. 1600 metrów każda. Stąd też nazwa imprezy.

O ile jednak dla chomika bieganie w kółko jest to świetna zabawa, tak dla wielu biegaczy-amatorów pokonywanie kolejnych rund jest nużące. Mimo wszystko organizatorzy liczą, iż wydarzenie przypadnie do gustu.

– Dostawaliśmy wiele sygnałów, że brakuje dłuższych biegów za udział w których nie trzeba będzie płacić. Są jakieś „piątki”, ale już jest problem z dłuższym dystansem. W Krakowie jest taki cykl „I Ty Możesz Biegać Wieczorem” - u nas brakuje podobnego wydarzenia, który pozwalałby startować nawet w środku tygodnia. Dlatego powstał plan zorganizowania tego biegu – mówi Sebastian Wojciechowski, organizator imprezy.

– Nie wykluczamy, że będzie to impreza cykliczna. Zobaczymy jak wypadnie premierowa edycja. Rozumiem, że w bieganie rund może być dla kogoś monotonne, ale dużo zależy też od podejścia. W tym dniu to będzie też jedyna „dyszka” w całej Polsce – podkreśla nasz rozmówca.

Bieg ma charakter towarzyski. Nie ma opłaty startowej, a zapisy prowadzone są dniu biegu. Uczestnicy mogą liczyć na profesjonalny pomiar czasu.

– Spodziewamy się, że wystartuje 50-60 osób. Jeśli będzie 100 osób, to będzie już duże zaskoczenie. To jest typowy koleżeński bieg, oprócz wyniku ważny tu jest też aspekt towarzyski. Tu można porozmawiać, spotkać się, nie ma anonimowości jak na dużych zawodach. Znajomi mają przygotować ciastka. Wszystko odbędzie się w miłej atmosferze. – zachęca organizator.

Międzynarodowy Biegowi Chomika ruszy w czwartek 21 lipca. Start o godzinie 20:00. Zgłoszenia przyjmowane będą do 15 minut przed rozpoczęciem biegu. Start i meta zlokalizowane będą obok skate parku, przy skrzyżowaniu alei Komisji Edukacji Narodowej i ul. Przy Bażantarni.

Międzynarodowy Biegowi Chomika w naszym KALENDARZU IMPREZ.

IB


Polecamy również:


Podziel się: