Mikołaje i Mikołajki biegali dla Centrum Zdrowia Dziecka


Opublikowane w pon., 02/12/2019 - 09:30

Jak zacząć grudzień? Aktywnie i najlepiej charytatywnie. Tak zaczęli miesiąc biegacze w Warszawie i Wrocławiu, którzy ścigali się na 10 km rzecz Centrum Zdrowia Dziecka. I tak zaczął też Maciej Konarski, ambasador Festiwalu Biegowego w Krynicy.

Osobiście wziąłem udział w edycji warszawskiej Biegu Mikołajów. Biegliśmy po trawie na torze konnym. Po takim biegu końskie zdrowie gwarantowane. Można było przebiec od jednej do czterech pętli. Ile kto zdołał i miał siły. Można też było iść.

Na mecie czekała woda i medal, a w hali ciepła zupa i herbata. Wielu uczestników przebrało się za Mikołajów lub Mikołajki, a większość założyła charakterystyczne czapki, które wszyscy dostawali w pakiecie startowym. Przed biegiem głównym były też zorganizowane zawody dla dzieci. Myślę, że warto brać udział w biegach charytatywnych i polecam tę imprezę.

Dochód z Biegu Mikołajów zostanie przekazany na rzecz Kliniki Chirurgii Dziecięcej i Transplantacji Narządów Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Biegi w Warszawie i Wrocławiu zorganizowała Fundacja Góry Przenosić im. Tytusa Chałubińskiego/

W stolicy wygrali Daniel Mikielski (32.38) i Paula Sworska (39.56), a na Dolnym Śląsku Krzysztof Pruciak (38.21) i Aleksandra Andruszków (41.44).

Wyniki TUTAJ

Maciej Konarski, ambasador Festiwalu Biegowego w Krynicy


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce