Mikołów: 6 lutego biegamy dla Daniela. Dołączysz?


Opublikowane w śr., 02/12/2015 - 15:38

6 lutego w południe wystartuje 3. Bieg Charytatywny "Biegniemy dla Daniela". Organizatorem imprezy jest społeczność Gimnazjum nr 1 im. Powstańców Śląskich w Mikołowie, a cały dochód z biegu zostanie przekazany na leczenie jej ucznia - Daniela.

Daniel jest uczniem klasy 3c. Pierwszego września z wesołą miną rozpoczął z kolegami i koleżankami swoją ostatnią klasę. W trakcie roku szkolnego, tuż po tym jak złamał rękę w nadgarstku przyszła tragiczna wiadomość - ostra białaczka limfoblastyczna.

Walka z nowotworem zaczęła się od razu. Przybrała formę mocnej chemioterapii. Każda dawka chemii, jaką przyjmuje chłopiec, niesie za sobą bardzo długie i męczące powikłania, osłabia organizm, znacznie wpływa na emocje, odporność i samopoczucie. 

Przed Danielem jeszcze kilka miesięcy walki o życie z trudnym przeciwnikiem. Niestety koszty związane z obecnym jak i zaplanowanym leczeniem znacznie przekraczają możliwości finansowe rodziny, którą utrzymuje tylko mama.

Cała szkolna społeczność z Mikołowa jest głęboko poruszona ciężką chorobą dobrego ucznia oraz sympatycznego kolegi. Bieg Charytatywny to jedna z akcji, podczas których uczniowie i pracownicy placówki zbierać będą pieniądze na leczenie chłopca i wsparcie jego rodziny. 

- Przewidujemy dystans 5 i 10 km (do wyboru) ulicami Mikołowa. Limit uczestników to 300 osób. Już wkrótce regulamin biegu, opis trasy i zapisy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy i wsparcia tej szczytnej inicjatywy! - zachęcają organizatorzy Biegu Charytatywnego "Biegniemy dla Daniela". 

Fundacja Festiwal Biegów przyłącza się do działań na rzecz Daniela i jego rodziny. Przyjedziemy do Mikołowa z pomiarem czasu, by impreza była jak najlepsza i jak największa. Gorąco zapraszamy Was na start. 

- Towarzyszy nam głęboka wiara oraz nadzieja, że Daniel jest i będzie w trakcie bardzo trudnego, długiego leczenia WOJOWNIKIEM i wygra tę walkę! - piszą organizatorzy na stronie Biegu. My też wierzymy... 

Rejestracja do biegu: TUTAJ

red. / org.

Polecamy również:


Podziel się: