Mikołów pomagał Karolince i Alexowi. Najlepiej jak potrafi – na biegowo [ZDJĘCIA]


Opublikowane w ndz., 03/02/2019 - 17:06

Szósty już raz grono pedagogiczne i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 imienia Powstańców Śląskich w Mikołowie zorganizowali bieg charytatywny. W tegorocznej edycji pobiegliśmy „dla Karolinki i Alexa”. Do pomocy przyłączyło się blisko 280 biegaczy.

W świecie w którym żyjemy, nie wszyscy mają równe szanse. Jedni rodzą się zdrowi, drudzy niestety rodzą się chorzy. Innym choroba się przytrafia. Takim osobom trzeba i warto pomagać.

Pomoc słabszym, pokrzywdzonym sprawia, że możemy naprawdę nazwać się ludźmi. Przez pomaganie innym czujemy się lepszymi bardziej wartościowymi ludźmi, sprawia, że można poczuć, po co się żyje.

„Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca; ona daje życie” - Henryk Sienkiewicz

„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” – Jan Paweł II.

Trzeba dostrzegać ludzi potrzebujących którzy są wokół nas i dzielić się tym co mamy. Kiedy biegamy, robimy to dlatego, że mamy jakiś cel. I choć czasem jest ciężko – biegniemy, by go osiągnąć, przełamujemy swoje bariery.

Oprócz radości, jaką daje samo bieganie, możemy sami w ten sposób włączyć się w zbiórkę i pomóc konkretnej osobie. To jest fajne. Poza tym biegi uczą współpracy, zaufania drugiej osobie.

Bieg w Mikołowie istnieje po to, by wspierać innych, a szczególnie dzieciaki. By pomagać, by ich życie było lżejsze, by było w nim mniej cierpienia i trudu codziennego życia. Co roku mamy odczucie, że tak się właśnie dzieje. Oczywiście potrzeby są ogromne, ale trzeba zacząć od rzeczy najmniejszych, od siebie….

Do wyboru były dystanse 5 i 10 km. Sygnał do startu dał tradycyjnie - strzałem z pistoletu - burmistrz Mikołowa. Czyliśmy, że każdy pokonywany metr miał znaczenie. Wszystkie środki zebrane podczas imprezy zostaną przekazane niebawem rodzinie Karolinki i Alexa.

Bogdan Gaweł, Ambasador Festiwalu Biegów


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce