Miłośnicy górskich wędrówek pomagają bezdomnym w Poznaniu


Opublikowane w ndz., 08/12/2019 - 10:22

Ruszyła zbiórka używanej odzieży technicznej: outdoorowej, narciarskiej, snowboardowej. Pomoc zostanie przekazana osobom bezdomnym. Zbiórka potrwa do 20 grudnia.

Jakie rzeczy można przekazać na zbiórkę? Używaną odzież outdoorową, narciarską i snowboardową: ocieplane kurtki, spodnie, bluzy, bieliznę termiczną, buty, czapki a także śpiwory, termosy, menażki.

Zima to najtrudniejszy czas dla osób bezdomnych. Niskie temperatury, zimny wiatr, opady deszczu i śniegu wymagają odpowiedniej odzieży, która pozwoli im przetrwać na dworze lub w prowizorycznych schronieniach. Warunki te doskonale spełnia outdoorowa odzież techniczna noszona przez miłośników górskich wędrówek i sportów zimowych. Wielu z nich tuż przed rozpoczęciem nowego sezonu rusza na zakupy nowego sprzętu. Stare i nieużywane już modele mogą przekazać najbardziej potrzebującym.

- Chodzimy po górach, nasi znajomi uprawiają zimowe sporty i wiemy, że kupowanie nowej odzieży i sprzętu potrafi wciągnąć. Producenci prześcigają się w tworzeniu nowych wzorów i innowacji, które mają nam zapewniać coraz większy komfort użytkowania. Skutek tego jest taki, że na dnie szafy mamy kilka zapomnianych kurtek lub kompletów bielizny termicznej z dość niewielkimi śladami użytkowania. Jednocześnie bardzo bliskie są nam ideę zrównoważonego rozwoju i zero waste. Stąd pomysł, aby dać nieużywanej odzieży outdoorowej drugie życie i przekazać ją naprawdę potrzebującym - mówią organizatorki zbiórki.

Zbiórka powstała z inicjatywy założycielek górskiej marki Level, która jest przyjazna środowisku i zaangażowana społecznie. Tworzone przez firmę notesy i plakaty powstają we współpracy z lokalnymi rzemieślnikami i z ekologicznych materiałów.

Dary zostaną przekazane poznańskiemu Stowarzyszeniu Pogotowie Społeczne. Organizacja ta prowadzi m.in. program streetworkingu, w ramach którego wolontariusze codziennie patrolują miejsca, w których przebywają i nocują bezdomni, nawiązują i podtrzymują z nimi kontakt, udzielają pomocy, która ma zwiększać ich szanse na integrację społeczną i zawodową. Część odzieży i sprzętu zostanie także przekazana osobom przebywającym w Schronisku dla Bezdomnych.

Więcej informacji na temat zbiórki i miejsca odbioru odzieży znajduje się TUTAJ a także pod adresem level.kontakt@gmail.com i numerem 691 644 654. Zbiórka potrwa do 20 grudnia 2019 roku.

Zbiórka została oficjalnie zarejestrowana na stronie zbiorki.gov.pl pod numerem 2019/5781/KS.

źródło: Level


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce