Misja Brus – najbardziej wspinaczkowy bieg środkowej Polski. Niedziela 5.05


Opublikowane w pt., 26/04/2019 - 09:46

Nie macie jeszcze planów na ostatni dzień majówki, niedzielę 5 maja? Lubicie odkrywać nieznane miejsca i biegać w dzikim, trudnym terenie? Macie odrobinę zacięcia wspinaczkowego? Jeśli odpowiedzieliście „tak” na powyższe pytania, zapraszamy na Misję Brus – najdzikszy i najbardziej wspinaczkowy bieg środkowej Polski, na dawnym łódzkim poligonie Brus.

O tej zapomnianej 150-hektarowej plamie zieleni na mapie zachodnich przedmieść Łodzi zrobiło się głośno półtora roku temu, kiedy miejskie władze przedstawiły plan sprzedaży części tego obszaru pod zabudowę i przekształcenie reszty w park. Dzięki zdecydowanym protestom łodzian udało się zachować dziki charakter Brusa, drugiego obok Lasu Łagiewnickiego „zielonego płuca Łodzi”.

Na terenie rzadko odwiedzanego, starego poligonu znajduje się powojskowa „infrastruktura” w postaci wysokich i wyjątkowo stromych wałów ziemnych, okopów, ścian, bunkrów i ciasnych tuneli. Do tego jest on porośnięty naturalnym, młodym lasem. Miejsce to jest więc wprost stworzone do urządzenia biegu terenowo-przeszkodowego. Nie trzeba nawet dodatkowych utrudnień, wystarczy dobrze wykorzystać to, co zastaniemy na miejscu. Misja Brus jest więc jedynym w swoim rodzaju, pierwotnym biegiem dla miłośników przygód i eksploracji.

Bieg będzie się składał z dwóch rund po około 4 km każda. Pierwsza z nich wystartuje w niewielkich falach. Start do drugiej natomiast odbędzie się systemem handicapowym, według czasów osiągniętych w pierwszej.

Specjalną, wpisującą się w poligonowy charakter zawodów atrakcją będzie strzelanie z paintballa na początku obydwu rund. Za każdy spudłowany strzał zawodnik wykona karne okrążenie wokół startowej polany. Mniej doświadczeni w pokonywaniu wspinaczkowych przeszkód zawsze będą mogli liczyć na pomoc współzawodników, która nie tylko nie jest zabroniona, a wręcz jest zalecana. Natomiast prawdziwy komandos przeskakuje wszystkie ściany bez ich dotykania, a prawdziwy ninja je przenika!

A oto najważniejsze przeszkody: Ruiny Strachu, Robaczywe Tunele, Nawiedzona Chata, Rzężące Chęchy, Bunkry Śmierci, Krwiożerczy Okap oraz Ściana Płaczu. Ostatnie dwie widać na filmie. Bez obaw, na Ścianie Płaczu zawieszone będą liny...

Startujemy w niedzielę 5 maja w samo południe. Regulamin zawodów można przeczytać TUTAJ.

Zapisy – TUTAJ.

Misja Brus. Witamy na najdzikszej stronie Łodzi!

KW

fot. Adam Bandel


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce