Mistrz Polski handbike potrzebuje pomocy biegaczy


Rafał Mikołajczyk chociaż sam nie biega, jest biegaczom dobrze znany. Mistrz Polski w parakolarstwie jest częstym uczestnikiem maratonów biegowych, w których startuje na rowerze ręcznym.

To właśnie biegacze w 2014 r., biorąc udział w organizowanym przez Janusza Bukowskiego i Stowarzyszenie "Dać Siebie Innym" biegu Wybiegaj Sprawność, pomogli mu kupić nowy rower. Na nim zdobył mistrzostwo kraju i puchar Europy. Teraz Mikołajczyk ponownie potrzebuje wsparcia biegaczy.

Najmłodszy polski kadrowicz utracił sprawność w wieku 14 lat w wyniku bójki, a dokładniej, został zaczepiony na boisku i upadając złamał kręgosłup. Skutkiem tamtego zajścia jest czterokończynowe porażenie. Mimo dużych problemów ze zdrowiem, nigdy nie zrezygnował z realizacji swoich marzeń.

Gdy w telewizji zobaczył Rafała Wilka, dominatora parakolarstwa na świecie, do listy marzeń dorzucił sukcesy sportowe w tej dyscyplinie. Nie było o nie łatwo. Jego pierwszy, siermiężny wózek wymagał długich przygotowań do startu, obejmujących m.in. przylepianie własnych rąk taśmą do sprzętu.

Gdy udało się kupić nowy sprzęt, wreszcie mógł rywalizować z najlepszymi. Nie wszystko ułożyło się po jego myśli, nie wszystkie marzenia udało się zrealizować. Pomimo zaangażowania w przygotowania, nie udało mu się wystartować w Rio, gdzie wyścig jego kategorii w ogóle się nie odbył. Nie rozpatruje jednak tego, co się nie udało. Planuje kolejne starty, tylko chwilowo nie ma na czym Na początku października, podczas treningu w Bieszczadach rower został uszkodzony.

- Zjeżdżaliśmy z góry. Rower się rozpędzał, a hamulce nie zadziałały. Wiedziałem, że nie uniknę upadku. Wbiłem się w barierkę i nakryłem rowerem. Niestety rower został uszkodzony i nie będę mógł na nim startować w nowym sezonie - wyjaśnia Rafał Mikołajczyk.

Jego sytuacja zmartwiła Janusza Bukowskiego, który ponownie postanowił pomóc młodemu mistrzowi i rozpoczął zbiórkę pieniędzy na nowy handbike. Do akcji można się przyłączyć wpłacając dowolne kwoty na konto 84 2490 0005 0000 4500 9955 6562 z dopiskiem darowizna dla Rafała Mikołajczyka. Do czego zachęcamy.

IB


Polecamy również:


Podziel się: