Mistrzostwa Europy w przełajach 2020 odwołane

 

Mistrzostwa Europy w przełajach 2020 odwołane


Opublikowane w czw., 10/09/2020 - 11:42

Europejska Federacja Lekkoatletyczna poinformowała o odwołaniu tegorocznej, 27. edycji SPAR Mistrzostw Europy w Biegach Przełajowych. Impreza miała się odbyć 13 grudnia w Dublinie.

Bezpośrednią przyczyną odwołania imprezy jest pandemia COVID-19 i wprowadzone w jej następstwie ograniczenia w organizacji imprez masowych w Irlandii, a także niedawne przywrócenie restrykcji dot. ruchu pasażerskiego w Europie. Działacze europejskiej centrali lekkoatletycznej oraz lokalny komitet organizacyjny zgodnie uznali, że restrykcje uniemożliwiają przeprowadzenie imprezy.

- Decyzja o odwołaniu mistrzostw była bardzo trudnym wyborem dla europejskiej lekkoatletyki. Po odwołaniu Mistrzostw Europy w Paryżu kilka miesięcy temu, była to ostatnia okazja na ważne europejskie zawody lekkoatletyczne w tym roku. Odwołanie imprezy nie było więc opcją, którą wybraliśmy z łatwością - powiedział tymczasowy prezes European Athletics Dobromir Karamarinov.

- Wiem, że wszyscy sportowcy i cała społeczność lekkoatletyczna nie mogli się doczekać tego wydarzenia, ale proszę - nie porzucajcie nadziei. Chciałbym złożyć serdeczne podziękowania zarówno lokalnemu komitetowi organizacyjnemu za ich dotychczasowe zaangażowanie i ciężką pracę, jak i Athletics Ireland za ich fantastyczne wsparcie w trudnych dla naszego sportu czasach - podsumował Karamarinov.

Przewodniczący Lokalnego Komitetu Organizacyjnego Fingal-Dublin 2020, Liam Hennessy, powiedział: - Jesteśmy rozczarowani, żeDublin nie będzie miał okazji gościć mistrzostw w 2020 roku, ale uważamy, że była to jedyna słuszna decyzja, jaką podjęliśmy po analizie aktualnej sytuacji dotyczącej COVID-19.

Podczas 26. Mistrzostw Europy w Biegach Przełajowych w klasyfikacji medalowej zwyciężyli Brytyjczycy z dorobkiem 5 medali, w tym czterech złotych i jednym brązowym. Druga była Francja – dwa złote i dwa brązowe, a trzecie Włochy (1-2-1). Polacy nie zdobyli żadnego krążka, najlepsze piąte miejsce w rywalizacji U20 zdobyła Zofia Dudek (na zdjęciu po prawej).

Zofia Dudek piąta w przełajowych mistrzostwach Europy. Konkretna, choć mała, dawka emocji

źródło: European Athletics


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce