Mistrzostwa Świata w Skyrunningu wracają do Hiszpanii


Opublikowane w czw., 19/09/2019 - 14:11

Przyszłorocznych mistrzów świata w skyrunningu poznamy w lipcu. Wtedy właśnie odbędzie się Buff Epic Trail w Vall de Boi. Impreza wyłoni najlepszych biegaczy indywidualnie, drużynowo i w kombinacji. W sumie do zdobycia będzie 27 medali.

Zawodnicy pobiegną na trasach: Vertical – 2,8 km i 1030 m przewyższeń, Sky – 42 km i 3300 m oraz Ultra - 65 km i 5000 m przewyższeń. Medale są także przewidziane za połączone wyniki w formułach Sky i Vertical.

Mistrzostwa świata w skyrunningu odbędą się w Vall de Boi po raz kolejny. Nie licząc Sky Games z 2012 r., mistrzostwa odbywały się tu również w 2016 r. Zawody nie były szczęśliwe dla Polaków, którzy zajmowali dalsze miejsca. Mistrzem świata w ultra został wtedy Luis Alberto Hernando a wśród kobiet triumfowała Caroline Chaverot. Dystans był wtedy nieco dłuższy, zresztą także w otwartym biegu, co roku zmienia się ilość kilometrów do pokonania.

Wśród polskich biegaczy Buff Epic Trail nie jest szczególnie popularną imprezą. Przed rokiem Martyna Kantor zakończyła 26-kilometrową trasę na drugim miejscu. Niestety na tym dystansie w przyszłym roku odbędzie się jedynie bieg otwarty. W biegu 68-kilometrowym o przewyższeniu 5000m świetnie radziła sobie Anna Kącka, która przed rokiem zajęła wysokie piąte miejsce.

W pierwszej edycji imprezy w 2014 r. rywalizowano tylko na jednym dystansie. Do mety dobiegło wtedy 17 zawodników, a na 7. miejscu zrobił to Piotr Kłosowicz. Dobre wyniki Polaków w Pirenejach, napawają optymizmem przed mistrzostwami świata.

IB


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce