Mo Farah rozpocznie rok od...


W stolicy Kataru Doha biegowy rok 2018 rozpocznie czterokrotny mistrz olimpijski Mo Farah

34-letni Brytyjczyk wystartuje w kolejnej edycji Ooredoo Marathon. Nie zobaczymy go oczywiście w biegu na głównym, tylko w półmaratonie. Sir. Farah przygotowuje się do startu w Maratonie Londyńskim, gdzie zmierzy się m.in. z Eliudem Kipchoge.

– Nie mogę się doczekać inauguracji sezonu w Doha. Z niecierpliwością czekam na to wydarzenie, jako okazję do sprawdzenia się w szybkim i płaskim biegu. Mam nadzieję, że uda mi się też zwiedzić miasto – powiedział mediom Farah.

Rok temu półmaraton Ooredoo wygrał Katarczyk z kenijskimi korzeniami Alex Kibet, który uzyskał wynik 1:01:58. Teraz, pod obecność Mo, spodziewać się można dużo wyższego poziomu rywalizacji. Sponsora imprezy, giganta w dziedzinie telekomunikacji na pewno stać na zaproszenie czołowych zawodników. Ambasadorem marki jest znany piłkarz Leo Messi.

W zaszłym roku pula nagród w katarskiej imprezie wynosiła 1 milion riali katarskich, czyli ok. 985 tys. zł. Rozegrano wspomniany maraton i półmaraton, a także bieg na 10, 5 oraz 3 km.

Mo Farah jest rekordzistą Europy w półmaratonie, z wynikiem 59:32 (Lizbona 2015). Na swoim koncie ma cztery tytuły Mistrza Olimpijskiego na 5 000 i 10 000 m. W tym roku zakończył starty na bieżni i z marszu rozpoczął nowy etap w swoim sportowym życiu, podporządkowany tylko biegom ulicznym. W planach ma już marcowy półmaraton w Londynie (Big Half), miesiąc później wystartuje w Maratonie Londyńskim.

Półmaraton w Doha rozegrany zostanie 12 stycznia.

RZ


Polecamy również:


Podziel się: