Monte Kazura: Jest terminarz na 2017 r.


Już po raz trzeci na warszawskim Ursynowie rozegrany zostanie cykl Monte Kazura. Bez potrzeby wyjeżdżania z miasta, uczestnicy znów będą mogli poczuć się jak na wymagającym górskim szlaku. Zapisy na pierwszy bieg już ruszyły.

Impreza rozgrywana jest na terenie górki Kazurki, tudzież Kazurówki. A o tylko część nazw. Wzniesienie powstało w latach 70-tych ubiegłego wieku jako usypisko ziemi wywożonej z placu budowy osiedla Ursynów. Obecnie jest popularnym miejscem wśród miłośników ekstremalnej jazdy na rowerze, spacerowiczów a nawet paralotniarzy. Spotkać można tu też oczywiście biegaczy, którzy szlifują formę. Ze „szczytu” można zobaczyć panoramę Lasu Kabackiego.

Monte Kazura to cykl pięciu imprez rozgrywanych od kwietnia do września. Do klasyfikacji generalnej liczą się trzy najlepsze starty. Uczestnicy rywalizują na dystansie 5 km. Trasa składa się z trzech okrążeń, a przewyższenie wynosi ok. 300 metrów. Dla porównania, w warszawskiej Falenicy podczas Zimowych Biegów Górskich na dystansie 10 km trasie przewyższenie wynosi 255 metrów.

Monte Kazura to prawdziwy „rollercoster”. Nie brakuje tu stromych podbiegów i takich samych zbiegów. Organizatorzy przy każdej rundzie zaznaczają, że trasa jest trudna technicznie. Limit uczestników każdego biegu to 200 osób.

Zapisywać można się na pojedynczy bieg w cenie 20 zł (drogą internetową), lub 30 zł w dniu startu. Można też wykupić karnet na cały sezon w cenie 100 zł. Najszybsze panie i najszybsi panowie w klasyfikacji cyklu i obecni na ceremonii dekoracji zostaną nagrodzeni. Przewidywana pula nagród wynosi ok. 2000 zł.

Pierwszy etap rozegrany zostanie już we wtorek 11 kwietnia. Początek zmagań o godzinie 19. Start i meta znajdować będzie się przy ul. Stanisława Kazury.

W ubiegłym roku imprezę zwyciężyli Mikołaj Raczyński 1:07:52, oraz Tamara Mieloch z łącznym czasem 1:22:36.

Terminarz cyklu:

11 kwietnia (#1, godz. 19)
16 maja (#2, godz. 19)
6 czerwca (#3, godz. 19)
22 sierpnia (#4, godz. 19)
5 września (#5, godz. 19).

Monte Kazura 2017 w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

RZ


Polecamy również:


Podziel się: