MORORUN – Bieg Aleksandrowski zmienił nazwę i odświeża barwy!


Opublikowane w śr., 26/02/2020 - 12:29

W tym roku już po raz ósmy 15 sierpnia pobiegniemy w Aleksandrowie Łódzkim z okazji Święta Wojska Polskiego. Nowością jest nazwa imprezy – tradycyjny Bieg Aleksandrowski zastąpiło zwrot MORORUN - Bieg z okazji Święta Wojska Polskiego, a impreza przybierze wojskowe barwy.

– MORORUN to nowa nazwa aleksandrowskiego biegu. Nadal podkreśla, że jest to bieg, który ma uczcić Święto Wojska Polskiego, ale sugeruje także pewne nowości i niespodzianki z tym związane – wyjaśnia Karolina Kaszuba z Wydziału Promocji i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miejskiego w Aleksandrowie Łódzkim, koordynatorka imprezy.

– MORORUN to nie tylko odświeżona identyfikacja wizualna. Utrzymane w stylistyce moro motywy przewodnie, słusznie mogą podpowiadać Wam, że cały bieg obfitował będzie w elementy nawiązujące do wojskowego stylu. Ale o tym będziemy informować na bieżąco – objaśniają.

Wydarzenie ponownie zaoferuje ponownie dwa dystanse główne – 5 km oraz półmaraton. Kolejną nowością są dwie dodatkowe kategorie: Służb Mundurowych oraz Samorządowiec.

– Liczba przedstawicieli jednostek mundurowych w biegu co roku się powiększa i już teraz można zaryzykować stwierdzenie, że o bieg w Aleksandrowie Łódzkim można traktować jako nieoficjalne mistrzostwa Polski służb mundurowych. Oczywiście nie zmienia to faktu, że w tym wyjątkowym wydarzeniu sportowym wystartować mogą wszyscy, bez względu na rodzaj wykonywanej profesji – podkreślają aleksandrowscy gospodarze.

Zapisy do imprezy już trwają. Tradycyjnie im wcześniej zgłosimy się na star, tym niższe wpisowe.

– Zapisy do końca marca gwarantują opłatę startową w wysokości 50 zł. W następnych terminach będzie już drożej, kolejno 65 zł (do końca czerwca) oraz 80 zł (do 7 sierpnia). Po zamknięciu zapisów elektronicznych, w Biurze Zawodów, trzeba będzie zapłacić 110 zł – objaśnia Karolina Kaszuba.

Opłata startowa w biegu na 5 km jest stała i wynosi 30 zł. – Jedynie w dniach, w których funkcjonować będzie Biuro Zawodów, uczestnicy będą musieli zapłacić o 20 złotych więcej.

Osoby powyżej 60. roku życia zwolnione są z opłaty startowej. Mieszkańcy Gminy Aleksandrów Łódzki płacą 50% ustalonej kwoty wynikającej z terminu wpłaty - zniżka nie dotyczy opłat ponoszonych w Biurze Zawodów.

W formularzu zgłoszeniowym można również zamówić pamiątkową koszulkę w cenie 30 zł.Koszulki można rezerwować tylko do końca czerwca. Organizatorzy zdradzają tylko tyle, że będą to koszulki wyjątkowe, bo również utrzymane w stylistyce moro.

Zapisy oraz regulaminy biegów MORORUN dostępne są TUTAJ.

Portal www.FestiwalBiegow.pl jest patronem medialnym imprezy.

red. / org.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce