Mozart 100 - świetni Polacy!

Opublikowane w sob., 16/06/2018 - 22:00

W Salzburgu, z samego rana spotkali się wielbiciele biegów górskich i wyruszyli na trasy 6 biegów, rozgrywanych w ramach Mozart 100. Do wyboru były dystanse od 13 do 103 km. W imprezie wzięło udział 1300 zawodników z ponad 60 krajów. Najliczniej byli reprezentowani Niemcy, ale Polacy w widoczny sposób zaznaczyli swoją obecność.

Na dystansie półmaratonu Mikołaj Kowalski-Barysznikow zajął trzecie miejsce z czasem 1:58:41. Dagmara Olszowska była w tym biegu siódma (2:33:36).

W Maratonie świetnie poradził sobie Mateusz Goleniewski. Bieg zakończył tuż za podium, z czasem 4:07:51. Cztery godziny złamał w tym biegu jedynie zwycięzca - Jurgen Stefke. Niemiec nabiegał 3:56:51.

Najwięcej emocji budził główny bieg imprezy, zaliczany do cyklu UTWT - Mozart 100. Jego górska trasa jest stosunkowo prosta. Nie ma na niej ekstremalnych odcinków wspinaczkowych. Jak na bieg górski przystało, do pokonania są tu przewyższenia o wartości ok. 4500 m. Trasa liczy ok. 103 km.

Siódmą edycję biegu organizatorzy z pewnością zaliczą do udanych. Wśród mężczyzn po raz pierwszy w historii imprezy, na najwyższym stopniu podium stanął reprezentant gospodarzy - przedstartowy faworyt Florian Grasel, który pełną pięknych widoków trasę ukończył z czasem 10:26:36. Wyprzedził szóstego zawodnika MIUT, przedstawiciela UTWT Damiana Halla i Włocha Alexandra Rabensteinera.

Z biegiem bez trudu rozprawił się również Piotr Bętkowski, który zajął wysokie siódme miejsce z czasem 11:26:48.

Na początku czerwca, gdy Florian Grasel wygrywał 84-kilometrowy Hochkonigman Endurance Trail, Marina Trimmel triumfowała tam wśród pań. Na trasie Mozart 100, powtórzyli ten dublet i Trimmel jako druga w historii Austriaczka wygrała kobiecą rywalizację, z czasem 11:57:50.

Pełne wyniki: TUTAJ