MP Ultra okiem ambasadora

Opublikowane w śr., 12/08/2020 - 16:17

O godzinie 4:05 w dniu 08.08.2020 w Rajczy wystartowała krajowa elita w 10 sekundowych odstępach a o godzinie 4:15 pozostali biegacze też w 10 sekundowych odstępach.

Trasa ultramaratonu 80+ km rozpoczyna się w Rajczy i biegnie przez Rachowiec, Wielką Raczę, Przegibek, Wielką Rycerzową, Oszust, Przełęcz Glinka, Krawców Wierch do Trzech Kopców, dalej żółtym szlakiem przez Halę Lipowską, Zapolankę do Ujsół.

Trasa nie należy do łatwych, biegłem nią dwa lata temu ale teraz dodatkowo temperatura dała się we znaki biegaczom.

Przy tych trudnych warunkach udało się pobić rekord pań o 50 minut. Mistrzynią Polski w Biegach Górskich została Dominika Stelmach z wynikiem 8:22:44 i tylko z 5,85 minutową stratą do pierwszego biegacza Kamila Leśniaka Mistrza Polski w Biegach Górskich, który wywalczył wynik 08:16:59.

Drugie miejsce zajęła Paulina Tracz z wynikiem 09:01:04. Trzecie miejsce Edyta Lewandowska z wynikiem 09:26:39 i czwarte miejsce zajęła Ewa Majer z wynikiem 10:10:58.

Natomiast w kategorii panów drugie miejsce zajął Robert Faron z czasem 09:00:57. Trzecie miejsce zajął Rafał Kot z wynikiem 09:05:57 a czwarte zajął Piotr Szumliński z wynikiem 09:17:40. D

la Was wszystkich wielkie gratulacje. Myślę że z całą czołówka i nie tylko spotkamy się na Festiwalu Biegowym w Krynicy.