MŚ IPC: Jest pierwszy medal dla Polski. Brawo Janusz Rokicki!

MŚ IPC: Jest pierwszy medal dla Polski. Brawo Janusz Rokicki!


Na londyńskim Stadionie Olimpijskim trwa sesja poranna lekkoatletycznych MŚ IPC. W finałach rzutu dyskiem walczy Renata Śliwińska, z oszczepem mierzy się Joachim Krężelok, a o miejsca w finałach walczą biegacze.

W drugiej sesji kwalifikacyjnej na 100m biegł Michał Derus. Swój bieg wygrał z czasem 10.87. Pokonał m.in. Yohanssona Nascimento.

W pierwszym biegu kwalifikacyjnym najszybszy okazał się złoty medalista z Rio i rekordzista świata Petrucio Ferreira dos Santos. Finał przewidziany w dzisiejszej sesji wieczornej, będzie więc przypominał ten z Rio, gdzie Polak o medal walczył z dwoma Brazylijczykami.

Miejscem w finale może się cieszyć także Alicja Fiodorow. W piątek wieczorem zajęła drugie miejsce w biegu kwalifikacyjnym na 200m i nabiegała swój najlepszy czas w sezonie 26.28. - Nie biegłam z nastawieniem na czas. To był bieg kwalifikacyjny, chciałam się dostać do finału i się udało - mówiła nam na mecie Alicja Fiodorow, która finał pobiegnie, podobnie jak Michał. w sobotę wieczorem.

Najważniejszym wydarzeniem pierwszego dnia zawodów był brązowy medal Janusza Rokickiego. Walka była zacięta, jednak pchnięciem w piątej próbie na odległość 13.76 Polak utrzymał się na podium. - Poziom był niesamowicie wysoki. Cieszę się z tego brązu - mówił nam tuż po zawodach.

Dla brytyjskiej publiczności, która tłumnie wypełniła stadion, wydarzeniem pierwszego dnia był bieg na 100m kategorii T-34 (w wózkach lekkoatletycznych). Hannah Cocroft przekroczyła w nim linię mety jako pierwsza poprawiając rekord świata na 17.18.

FestiwalBiegow.pl jest jedyną redakcją biegową z Polski akredytowaną na londyńskie mistrzostwa.

IB


Polecamy również:


Podziel się: