MŚ IPC: Michał Derus z brązem na 100m! Alicja Fiodorow niepocieszona [WIDEO, ZDJĘCIA]

MŚ IPC: Michał Derus z brązem na 100m! Alicja Fiodorow niepocieszona [WIDEO, ZDJĘCIA]


Ależ finał drugiego dnia Mistrzostw Świata sportowców niepełnosprawnych w Londynie! Sprinter Michał Derus wywalczył brązowy medal na 100m w kat. T47!

Polak potwierdził przynależność do światowej czołówki i w pięknym stylu nawiązał do srebrnego medalu z Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro.

 

Finałowy bieg był najszybszy w historii. Brazylijski Mistrz Paraolimpijski Patricio Ferreira Dos Santos ustanowił w nim nowy rekord świata! 

Polak stoczył zacięty bój o drugie miejsce z innym Brazylijczykiem - Nascimento. Obaj zrobili swoje najlepsze czasy w sezonie, jednak to polski sprinter z czasem 10.81 zajął trzecie miejsce. Różnica czasu między nim a Brazylijczykiem była praktycznie niezauważalna. Nascimento nabiegał 10.80.

Inaczej ułożył się finał na 200m z udziałem Alicji Fiodorow, która pobiegła najlepiej w tym sezonie, ale zajęła czwarte miejsce z czasem 25.79. Po biegu wygranym przez Amerykankę Deję Young, długo przeżywała porażkę. Na pytanie, jak się ułożył bieg, machnęła jedynie ręką.

Pocieszana przez trenerów, Alicja Fiodorow nie chciała się dać przekonać, że w sporcie takie rzeczy się zdarzają. Łzy płynęły i płynęły. Jednak to nie ostatni jej bieg na tych mistrzostwach. Zobaczymy ją także na 100m.

Czwarte miejsce przypadło również w udziale Annie Trener-Wierciak, która biegła w silnie obsadzonym wyścigu na 200m kat. T38 (m.in. stwardnienie rozsiane). - Trochę szkoda, bo biegło mi się naprawdę dobrze, lekko. Chyba po prostu za szybko zaczęłam - mówiła nam lekkoatletka.

W tym biegu triumfowała Sophie Hahn. Brytyjka z czasem 26.11 ustanowiła nowy rekord świata dla tej kategorii.

Niedzielna sesja poranna to przede wszystkim kwalifikacje. O miejsce w finale powalczą dzisiaj m.in. Mateusz Michalski (100m), Łukasz Wietecki (5000m), Jakub Nicpoń (100m), Joanna Mazur (400m), Krzysztof Cuksza (200m).

FestiwalBiegow.pl jest jedyną redakcją biegową z Polski akredytowaną na londyńskie mistrzostwa.

red


Polecamy również:


Podziel się: