MŚ OCR z Polakami w stawce. "Zimno i pada cały dzień"

Opublikowane w czw., 12/10/2017 - 12:56

W najbliższy weekend w Kanadzie najlepsi zawodnicy na świecie, a wśród nich i Polacy, będą się wspinać na ściany, czołgać i podciągać na linach. Najlepsi zdobędą tytuły mistrzów globu w biegach przeszkodowych.

Mistrzostwa ugości ośrodek narciarski w Blue Mountain. Zwykle na tamtejszych stokach odbywają zawody narciarskie i snowboardowe. Dla uczestników biegowych mistrzostw przygotowano dwie trasy. Na najdłuższym 15-kilometrowym dystansie czekają 43 przeszkody, na krótszym 3 -kilometrowym - 15 utrudnień.

W zeszłym roku mistrzostwa również gościły w Kanadzie. Na dystansie 15 km zwyciężył Brytyjczyk Jon Albon, który jest zdecydowaną gwiazdą w biegach przeszkodowych. Jego status można porównać do Piotra Łobodzińskiego w biegach na schodach. Wśród pań najlepsza była Kanadyjka Lindsay Webster. Co ciekawe, biegaczka wygrała też na dystansie 3 km. Tu wśród mężczyzn najlepszy był jej rodak Ryan Atkins.

Najlepszym z Polaków w kateogri PRO był Tomasz Danielkiewicz, który w kategorii zajął 38 pozycję. Wśród elity na dłuższym dystansie nie mieliśmy swojego reprezentanta, zarówno wśród pań jak i mężczyzn.

W tym roku duże nadzieje wiążemy ze występem.... Piotra Łobodzińskiego – lekkoatlety, mistrza świata, Europy i zdobywcy Pucharu Świata w biegach po schodach. Chociaż nasz zawodnik nie ma dużego doświadczenia w biegach przeszkodowych, to zawstydza rywali. We wrześniu stanął na podium zawodów z serii Toughest rozgrywanych w Oslo, choć był to jego dopiero trzeci start w OCR! Ostatnio w Goteborgu zajął 13. pozycję. Zwyciężył wspomniany Jon Albon. Atutem Polaka jest przede wszystkim szybkość i doświadczenie wyniesienie czy to ze startów w górach, na bieżni czy z biegów ulicznych.

Piotr Łobodziński wystartuje w mistrzostwach zarówno na 3 jak i 15 km.

Do Kanady wraca Grzegorz Szczechla, który w zaszłym roku podczas mistrzostw na dystansie 3 km zajął 40. miejsce open. To „człowiek z licencją na wygrywanie” - w 2015 roku zwyciężył 15 imprez OCR, w tym 11 z rzędu! W połowie września okazał się najlepszy w duńskim Roskilde podczas imprezy z cyklu OCR Series. Sam organizuje Barbarian Race.

W rywalizacji kobiet liczymy m.in. na Małorzatę Szarugę:

Mistrzostwa Świata rozegrane zostaną 13 i 14 października. W piątek na trasę wyruszą zawodnicy rywalizujący na dystansie 3 km, w sobotę toczyć będzie się walka na dystansie 15 km. Start o godzinie 13:00 czasu polskiego.