MŚ w Moskwie: Polska sztafeta poza półfinałem

Opublikowane w czw., 15/08/2013 - 20:40

Dzisiaj w Moskwie rozegrano sześć finałów, w tym cztery w konkurencjach biegowych.

Jako pierwsi  zaprezentowali się biegacze na 3000m z przeszkodami. Faworytem w tym biegu był dwukrotny mistrz olimpijski Ezekiel Kemboi. Tempo nie było szybkie. Pierwszy i drugi kilometr zawodnicy pokonali w czasie 2,46s. Po raz trzeci mistrzostwo świata zdobył Kemboi (8:06.01).

31 latek wyprzedził swojego rodaka Conseslusa Kipruto, juniorskiego mistrza świata (8:06.37). Brązowym medalistą został Francuz Benabab.

- To czego dzisiaj chciałem, to wygrać ten wyścig i było blisko (?.). To nie był łatwy bieg. Walczyłem z Kemboi, ale dałem się trochę zamknąć i nadrabiałem po zewnętrznym torze- powiedział po biegu Mehiedine Mekhissi Benabab.

Finał biegu 400m ppł kobiet nie przyniósł niespodzianek. Mocno wystartowały Amerykanki, ale  faworytka biegu Zuzana  Hejnova  szybko się z nimi zrównała i konsekwentnie powiększała swoją przewagę. Czeszka nie poniosła porażki w żadnym biegu od września zeszłego roku i pewnie zdobyła złoty medal z czasem 52.83. W tym roku był to najlepszy czas na listach światowych. Drugie miejsce zajęła Dalilah Muhammad (54.09) przed swoją rodaczką Lashindą Demus (54.27).

W finale biegu 400m ppł mężczyzn rozegrał się bardzo emocjonujący finisz. Niespodzianką był brązowy medal dla Serba, który z wynikiem 48.05 ustanowił nowy rekord swojego kraju. Złoto wywalczył Jehue Gordon osiągając najlepszy w tym roku czas na świecie-47.67. Jest to pierwszy medal Trynidadu w Moskwie i zarazem drugi w historii mistrzostw dla lekkoatlety z Trynidadu i Tobago. Poprzedni zdobył w 1997r, w biegu na 200m Ato Boldon. Drugi na mecie był Amerykanin Michael Tinsley, który poprawił swój rekord życiowy (47.70). Dwukrotny medalista olimpijski Felix Sanchez ukończył bieg jako piąty.

Polska sztafeta męska 4x400m nie zakwalifikowała się do półfinałów. Nasz zespół w składzie  Kacper Kozłowski, Rafał Omelko, Łukasz Krawczuk i Marcin Marciniszyn ukończył bieg z najlepszym w tym sezonie czasem- 3.01.73.