Letnie Igrzyska Wojskowe: Kolejne dwa brązowe krążki Polaków!

Opublikowane w wt., 06/10/2015 - 10:56

Polska armia po raz kolejny spisała się na medal. W Korei podczas 6. Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych Marcin Lewandowski i Marika Popowicz stanęli na najniższym miejscu na podium.

Przez wczorajsze eliminacje Marcin Lewandowski przeszedł spokojnie, wygrywając je z czasem 1:49.22. W finale stawka była już mocniejsza, więc i tempo biegu musiało być szybsze.

Spośród wszystkich uczestników biegu Lewandowski mógł być uznawany za faworyta, bo legitymował się najlepszym wynikiem w sezonie (1:43.72). Do grona kandydatów do zwycięstwa zaliczani byli tradycyjnie Kenijczycy: Jackson Mumbwa Kivuva z najlepszym wynikiem wym sezonie 1:45.00 oraz Jonathan Kiprotich Kitilit, który w tym roku pobiegł o 70 setnych wolniej od swojego rodaka. Wśród ośmiu startujących najlepszy wynik w sezonie zawodnika z Arabii Saudyjskiej Aliego Alderaana 1:48.98 nie robił wrażenia.

Niespodziewanie zawodnik z kraju szejków, z nazwiskiem niczym planeta w Gwiezdnych Wojnach, pokazał drzemiącą w nim moc. Zwyciężył z czasem 1:45.50 bijąc tym samym rekord Wojskowych Igrzysk. Tuż za jego plecami finiszował Jackson Mumbwa Kivuva z wynikiem 1:45.70. Marcin Lewandowski był trzeci w rezultatem 1:46.36.

Trzeci dzień Wojskowych Igrzysk Sportowych rozgrywanych w Mungyong, to również popis naszych sprinterek. Najpierw bardzo dobrze poradziły sobie w kwalifikacjach, aby po kilku godzinach walczyć o medale.

W kwalifikacjach Marika Popowicz, zajęła drugie miejsce z wynikiem 11,66 sek. w swoim biegu przegrywając minimalnie tylko z Ukrainką Natalią Pohrebniak (11,61 sek.). Natomiast Weronika Wedler w swoim biegu z czasem 11.87 sek. była czwarta.

Zmagania zwyciężyła Rosangela Santos. To wielokrotna złota medalistka Igrzysk Panamerykańskich i Mistrzostw Panamerykańskich. Czas 11.17 sek. jest nowym rekordem imprezy. Drugie miejsce zajęła wicemistrzyni świata z Deagu w sztafecie 4x100m Natalia Pohrebniak, ustanawiając przy okazji swój najlepszy wynik tym w sezonie - 11.46. Trzecia była Marika Popowicz z rezultatem 11.50 sek. Na piątym miejscu finiszowała Weronika Wedler z czasem 11.63.

Blisko podium była sztafeta pań w biegu 4x400 metrów. Reprezentantki Polski w składzie Ewelina Ptak, Angelika Cichocka, Marta Jaschke oraz Anna Kiełbasińska zakończyły rywalizację na 4. pozycji z czasem 3:35.37. Zwyciężyła Rosja z rezultatem 3:28.75 – co jest nowym rekordem Igrzysk. Drugie miejsce zajął sztafeta Ukrainy z wynikiem 3:30.66. Trzecie były reprezentantki Bahrainu z czasem 3:32.62 .

Spośród pozostałych Polaków startujących w imprezie Łukasz Krawczuk swoją przygodę z biegiem na 400m zakończył w półfinale zajmując 5. miejsce z czasem (47.33 sek). W biegu pań na tym samym dystansie Ewelina Ptak wywalczyła awans do finału zajmując 4. miejsce z czasem 53.56 s.

Do finału w biegu na 1500m awansował Szymon Krawczuk, który w swoim starcie osiągnął wynik 3:49.07. Wciąż szanse na medal w biegu na 110m ppł ma Anna Kiełbasińska, która w biegu eliminacyjnym zajęła drugie miejsce z czasem 13.67 sek.

Wyniki imprezy: TUTAJ