Na 22 i 10 km… Biegała Polanica-Zdrój


Opublikowane w wt., 22/09/2020 - 11:42

Jacek Sobas (Sobas Team) wygrywa piątą edycję Półmaratonu Polanica – Zdrój. To on najlepiej i najszybciej poradził sobie z górską trasą niedzielnego biegu. Za nim do mety dobiegł doskonale znany z tras cyklu Runner's World Super Bieg Kamil Musielski (Bielawska Akademia Biegania), a trzecie miejsce zajął Łukasz Garliński (KB Krokus Kwiatkowice).

Sobas wygrał zasłużenie, cały czas kontrolując przebieg rywalizacji i powiększając przewagę. On również doskonale zna trasę w Polanicy – już tu w przeszłości wygrywał.

Panie stoczyły pasjonującą walkę o zwycięstwo w klasyfikacji open kobiet. Karolina Obstój (Sobas Team) przez wiele kilometrów uciekała, naciskana przez Emilię Romanowicz, która na ostatnim odcinku zdołała wyprzedzić rywalkę i już prowadzenia nie oddała, wygrywając półmaraton o 12 sekund! Romanowicz pierwsza, Obstój druga. Trzecie miejsce wywalczyła Agata Domoradzka z Akademii Wojsk Lądowych.

5. Dziesiątkę Staropolanki wygrał Pavel Brydl (Muay Running Team, Czechy), który powoli zaczyna siać postrach wśród polskich rywali w biegach górskich na Dolnym Śląsku.

Drugie miejsce zajął Grzegorz Braun z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża, a trzeci był Arkadiusz Borysiuk (również 8. F.O.W.).

Najlepszą kobietą była Ilona Stachurska (Kuguar Xtreme Runners), przed Eweliną Łozowską i Marią Bahranowską (AZS AWF Kraków Masters).

Pełne wyniki: TUTAJ

Zdjęcia: TUTAJ

Jak na każdym biegu cyklu Runner's World Super Bieg – w Polanicy również mieliśmy klasyfikację drużynową. Najlepszym teamem „dychy” została drużyna Biegamdlazdrowia.pl, a półmaraton wygrał KB Krokus Kwiatkowice.

Kolejny górski bieg serii RWSB już 4 października. Po biegu Kowary – Okraj będzie to drugi bieg alpejski w sezonie. Trasa 4F Świeradów Run prowadzi z dolnej stacji kolei Ski&Sun prawie na sam szczyt Stogu Izerskiego.

Zapisy na stronie organizatora: TUTAJ

źródło: Organizator


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce