Na biegówki do Ptaszkowej. Ponad pół tysiąca uczestników Pucharu Grupy Azoty


Opublikowane w pt., 17/01/2020 - 08:58

Przez dwa dni na trasach biegowych Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej  odbywały się rywalizacje w drugiej edycji Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich – Pucharze Grupy Azoty. Pierwszego dnia rywalizowano w sprintach, gdzie najwięcej zwycięstw odnieśli reprezentanci klubu MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, którzy trzykrotnie stawali na najwyższym stopniu podium.

– Organizatorem zawodów jest Polski Związek Narciarski. Pomaga nam CSZ Ptaszkowa. Naszym celem jest m.in. wspieranie rozwoju biegów narciarskich oraz zachęcanie młodzieży do rywalizacji sportowej. W Ptaszkowej znajduje się doskonała baza do rozwoju biegów narciarskich. Wśród startujących jest wiele utytułowanych zawodników i zawodniczek. To drugie tego typu zawody w tym sezonie. Pierwsze odbyły się na trasach w Mucznem – powiedział nam Jan Winkiel, sekretarz Generalny Polskiego Związku Narciarskiego.

W sprintach złote medale w poszczególnych kategoriach wiekowych zdobyli: Laura Wantulok - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe, Kacper Kmak - LKS Erion Ptaszkowa, Daria Szkurat - WKS Zakopane, Szymon Bełz - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, Anna Berezecka - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, Bartosz Cielniak - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, Magdalena Kobielusz - SSR LZS Sokół Szczyrk, Grzegorz Zawada - MKS Istebna, Andżelika Szyszka - MKS Halicz Ustrzyki Dolne i Krzysztof Małkiński - KS AZS AWF Katowice

– Cieszę się ze zwycięstwa. Doskonale znam te trasy, bo tutaj się urodziłem i wychowałem, a na nartach biegam od małego – powiedział nam Kacper Kmak z LKS Erion Ptaszkowa.

Wśród startujących nie zabrakło także narciarzy biegowych z terenu powiatu gorlickiego reprezentujących różne kluby w tym WKS Zakopane, gdzie trenują siostry Irena i Daria Szkurat z Bartego. Ich trenerem jest Edward Budny wychowawca najlepszych biegaczy w historii polskiego narciarstwa Józefa Łuszczka i Jana Staszela.

– Daria ma niesamowity potencjał. Jest doskonale przygotowana do sezonu. Wygrała w Mucznem, doskonale też spisała się we Włoszech, gdzie była najlepsza z polskiej ekipy – powiedział nam Edward Budny.

W drugim dniu rywalizowano na dłuższych dystansach. Łącznie przez dwa dni w Ptaszkowej startowało ponad 500 zawodników z całej Polski. Najlepsi otrzymali medale, nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Kolejne zawody w Pucharze Grupy Azoty odbędą się pierwszego lutego w Zakopanem.

– Zimy w zasadzie nie ma, ale mamy bardzo dobrze przygotowane trasy narciarskie. To zasługa kierownictwa i pracowników CSZ w Ptaszkowej. Czeka nas jeszcze wiele imprez sportowych w tym sezonie — mówi Jacek Migacz, wójt gminy Grybów.

Wyniki sprintów: TUTAJ

Wyniki biegów: TUTAJ

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce