Najszybsza maskotka świata pojedzie na Igrzyska?


The Freeze - maskotka amerykańskiej drużyny baseballowej Atlanta Braves uznawana jest za najszybszą na świecie. W przerwie meczów zabawia kibiców sprinterskimi pojedynkami. Teraz skrywający się pod kostiumem biegacz-amator ma szansę zamienić strój na... reprezentacyjny i pojechać na zimowe igrzyska olimpijskie.

O maskotce zrobiło się głośno po jednym z meczów ligi MLB, gdy w przerwie urządził sobie tradycyjny konkurs pn. „Beat the Freeze” (Pokonaj Zmrożonego - red). Dała fanowi kilkanaście metrów przewagi, ale gdy ruszyła to dystans do rywala tylko się skracał. Nagranie obiegło media społecznościowe.

Mężczyzna wcielający się w niebieską maskotkę to 26-letni Nigel Talton. Jego rekord życiowy na 100 m to 10.47 s. Dla porównania, lider krajowych list Karol Zalewski w tym roku zanotował wynik niewiele lepszy, bo 10.27 s. Życiówka Amerykanina na 200 m to 21.66, a na 60 m w hali - 6.73. Aktualnie Talton pracuje jako ochroniarz w szkole, a trenuje po swojej zmianie. Ze startów na bieżni zrezygnował już wiosną, bo nie mógł pogodzić sportu z obowiązkami zawodowymi.

Nigel Talton może jednak odmienić swoje życie. Próbuje dostać się do reprezentacji olimpijskiej USA w bobslejach. Wziął już udział w zgrupowaniu kadry i uczył się nowego sportu. Testy wypadły pomyślnie i ponownie ma trenować z zespołem w listopadzie.

Sprinterzy są wręcz poszukiwani w tej konkurencji jako osoby rozpychające boba. W amerykańskiej kadrze są już płotkarka Lolo Jones - halowa mistrzyni świata w biegu na 60 m ppł i czwarta zawodniczka Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie na 100 m ppł, oraz Lauryn Williams - mistrzyni olimpijska w sztafecie 4x100 m z Londynu, wicemistrzyni olimpijska w biegu na 100 m z Aten oraz srebrna medalistka w dwójce kobiecej z Soczi.

W Polsce z reprezentacją bobsleistów trenuje Kamil Masztak - srebrny medalista Uniwersjady w sztafecie 4x100 m z 2009 roku, z rekordem życiowym na 100m - 10,38 s.

23. Zimowe Igrzyska Olimpijskie odbędą się w przyszłym roku w Koreańskim Pjongczang.

RZ


Polecamy również:


Podziel się: