Narodowy Bieg Stulecia „Od Bałtyku do Tatr” w Raciborzu – okiem Ambasadora

Opublikowane w pt., 16/11/2018 - 09:19

W niedzielę 11 listopada w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się w Raciborzu Narodowy Bieg Stulecia „Od Bałtyku do Tatr”. Podobnie jak w innych polskich miastach, punktualnie o godzinie 11:11 strzał z zabytkowej armaty dał sygnał do startu biegaczom.

Zawody zostały rozegrane na nowej atestowanej trasie o długości 10 km. Start zlokalizowany został na zmodernizowanym stadionie miejskim, zaś meta przy bramie wjazdowej do OsiR-u przy ulicy Zamkowej.

Na starcie niedzielnych zawodów stanęło niespełna 200 zawodników, którzy wystartowali w białych i czerwonych koszulkach otrzymanych w pakietach startowych.

Zwycięzcą wśród mężczyzn został raciborzanin Tomasz Olaniszyn, który na pokonanie 10 kilometrów potrzebował 36 minut i 58 sekund. Natomiast wśród pań zwyciężyła z czasem 39 minut i 53 sekund pochodząca z Raciborza, Anna Szyjka.

Na mecie na każdego uczestnika czekał piękny pamiątkowy medal w biało czerwonych barwach.

Bieg z uwagi na stosunkowo niewielką liczbę uczestników miał kameralny charakter. Organizatorom i wolontariuszom należą się słowa uznania za sprawnie zorganizowaną kolejną imprezę biegową.