Naval wydaje trzecią książkę. I zaprasza na spotkanie


„Zatoka” (Wydawnictwo Bellona) to trzecia książka byłego żołnierza GROMu. Premiera już 13 września. Trzy dni później, 16 września w salonie Empik Plac Wolności w Poznaniu (ul. Ratajczaka 44) autor spotka się z czytelnikami. 

Historia jednostki specjalnej sił zbrojnych, której misje zagraniczne fascynują i wzbudzają grozę, stanowi realistyczny obraz operacji wojskowych na wodach Zatoki Perskiej. Żołnierze, przebywając z dala od rodzin na najbardziej niebezpiecznym wówczas terytorium, pamiętali o podstawowych wartościach wynikających z braterstwa broni. To właśnie ich lojalność i profesjonalizm tworzą legendę, która ma zostać w pamięci narodu na długie lata. „Zatoka” to obowiązkowa lektura dla osób chcących poznać owiane tajemnicą operacje GROMu.

Naval służył w GROM-ie przez czternaście lat jako operator w zespole bojowym. Sporą część tego czasu spędził na licznych misjach zagranicznych. Zanim przeszedł selekcję do GROM-u, był żołnierzem 1 Pułku Specjalnego, służył w Libanie w misji pokojowej ONZ. 

Za swoją służbę Naval był wielokrotnie odznaczany, w tym najwyższymi odznaczeniami wojskowymi, jakie można otrzymać w Polsce za czyny bojowe poza granicami kraju m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Krzyża Wojskowego. Teraz swoje wspomnienia opisuje w książkach. 

Naval startuje w ultramratonach i biegach przeszkodowych - Bieg Morskiego Komandosa, GROM Challange. O tych i innych wydarzeniach opowiadał w miniony weekend w Krynicy podczas Forum Sport, Zdrowie, Pieniądze. Jeśli przegapiliście to spotkanie (bo np. biegaliście), gorąco zapraszamy Was do Poznania. 

red. 

Polecamy również:


Podziel się: