Neapol stawia na piłkarzy i… lekkoatletów!


Opublikowane w wt., 23/04/2019 - 23:46

Neapolitański stadion San Paolo widział już wiele. Dawniej błyszczał tam Argentyńczyk Diego Maradona, a dziś w barwach niebieskich brylują m.in. Arkadiusz(oo) Milik oraz Piotr Zieliński.

Wkrótce arena ugości... lekkoatletów, uczestników 30. Letniej Uniwersjady!

Na obiekcie SSC Napoli rozpoczęto właśnie montowanie nowej bieżni. Najlepsi zawodnicy-studenci będą mieli okazję rywalizowania na takiej samej nawierzchni, która została wykorzystana podczas igrzysk w Rio de Janeiro. Robotnicy musieli jednak wstrzymać czasowo prace ze względu na ligowe mecze Serie A. Wrócić do układania bieżni mają 7 maja.

Prace mają zostać zakończone do końca przyszłego miesiąca, co ma dać możliwość przeprowadzenia testów i ewentualnych poprawek. W ramach renowacji stadionu pojemność trybun zostanie zmniejszona z ponad 60 tys do 55 tys. A to ze względu na wymianę ogrodzeń i wymianę siedzisk.

Drużyna z Neapolu to dziś jedna z nielicznych w Europie na tak wysokim szczeblu (ćwierćfinał Ligi Europy w tym sezonie), której stadion na stałe posiada bieżnie i boisko piłkarskie.

Letnie Igrzyska Studentów rozgrywane są od 1959 roku, kiedy to zmagania odbyły się w Turynie. Zmagania odbywają się w cyklu dwuletnim. W 2017 roku walczono o medale w odbyła w Taipei. Złote medale wywalczyli m.in. Krystian Zalewski w biegu na 3000 m z prz. czy też sztafeta 4 x 400 m kobiet (Małgorzata Hołub, Iga Baumgart, Patrycja Wyciszkiewicz, Justyna Święty) oraz indywidualnie Małgorzata Hołub w biegu na 400 m.

30. Letnia Uniwersjada rozpocznie się 3 lipca.

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce