Nie żyje uczestnik Tarawera Ultra


Opublikowane w czw., 13/02/2020 - 15:18

Na rekordach uzyskanych w tym roku na trasach Tarawera Ultramarathon cieniem kładzie się smutna wiadomość o śmierci jednego z uczestników imprezy.

Nie wiadomo na pewno na jakim dystansie startował ten biegacz. Z komentarzy innych uczestników imprezy, umieszczonych pod oświadczeniem organizatora wynika, że był to bieg 100-milowy, a biegacz źle się poczuł na finiszu. Mniej więcej kilometr przed metą, korzystał z pomocy biegaczy, by dotrzeć do medyków.

Zawodnikowi udzielono pomocy już na miejscu. Następnie został przewieziony do szpitala. Tam nie udało się uratować jego życia. Zmarł w środę, 3 dni po biegu.

Tragiczną informację oficjalnie potwierdzili organizatorzy imprezy. Złożyli kondolencje bliskim i wszystkim uczestnikom zawodów. Zapewnili również o wsparciu dla rodziny. Jednocześnie nie udzielają dodatkowych informacji o zmarłym i nie uzupełniają oświadczenia o szczegóły zajścia.

„Nasz zespół Tarawera Ultramarathon wyraża swój smutek razem ze społecznością biegaczy trailowych i przekazuje najszczersze wyrazy współczucia rodzinie i przyjaciołom sportowca. Zaoferował również wsparcie w tym trudnym dla nich momencie”

- czytamy w oświadczeniu.

Biegowa społeczność Nowej Zelandii i przyjezdni uczestnicy Tarawera Ultramarathon są poruszeni tą informacją. W komentarzach dominuje niedowierzanie i smutek. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną tragedii. Warunki pogodowe: upał i duża wilgotność, mogły zaostrzyć dolegliwości.

W imprezie wzięło udział ok. 3000 osób. Wśród startujących byli także Polacy.

Tarawera Ultra: Piotr Żubiński na podium kategorii wiekowej, Brytyjczyk z rekordem [WYNIKI POLAKÓW]

IB


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce