„Niebezpieczny klimat” 8. Szamotuły SAMSUNG Półmaratonu


Opublikowane w wt., 17/04/2018 - 12:49

Szybka trasa, perfekcyjna organizacja i oryginalny pakiet startowy. To tylko trzy z powodów, dla których warto wystartować w Szamotuły SAMSUNG Półmaratonie. Zapisy do ósmej edycji już trwają, a my przyglądamy się nowościom, które zaproponowali na ten rok organizatorzy.

Już po raz ósmy w Szamotułach odbędą się zmagania na dystansie 21 km i 97,5 m. Ku uciesze biegaczy nie tylko z Wielkopolski, impreza nie koliduje już terminem z 19. PKO Poznań Maratonem, który odbędzie się tydzień później. Dodajmy, że miasta te oddalone są od siebie o 35 km. Jest więc szansa, żeby wystartować w obu wydarzeniach.

Jeśli ktoś w drodze na półmaraton zapomni spodenek, to... nie ma co się martwić. Nowe znajdzie w pakiecie startowym. Trwa wybór wykonawcy. Organizatorzy nie chcą, by powtórzyła się sytuacja ze „spodenkami Wasilewskiego”. Były piłkarz Lecha Poznań tak w przewie meczu z Wisłą Kraków w 2013 roku opowiadał o swoich garderobianych problemach.

W tym roku organizatorzy proponują dwa rodzaje pakietu startowego: podstawowy, w cenie 45 zł, oraz rozszerzony o wspomniane spodenki i torbę - w kwocie 75 zł. Zapisy potrwają do 7 września. Limit uczestników to 1500 osób.

– Staramy się wsłuchiwać w to, co mówią biegacze. Części z nich zależy tylko na starcie. Są też osoby, które lubią zbierać pamiątki, dzięki czemu identyfikują się z imprezą. Dla nich też mamy propozycję – wyjaśnia Bartosz Węglewski jeden z dyrektorów biegu

– Dlaczego spodenki? Koszulki dają wszyscy. Może idziemy w niebezpieczny klimat, ale próbujemy czegoś nowego. Spodenki będą pasować do zeszłorocznej koszulki, tak więc będzie można skompletować cały strój! – podkreśla nasz rozmówca.

Atestowana trasa biegu nie uległa zmianie. Start i meta znajdują się przy ulicy Sportowej 6, vis-a-vis Hotelu Maraton. To zapewnia także dobrą bazę noclegową uczestnikom. Zdaniem organizatorów, Szamotuły to dobre miejsce do bicia rekordów życiowych.

– Trasa jest płaska i szybka. Nie powiem, że tu życiówki robi się łatwo, bo na każdy wynik trzeba zapracować i włożyć dużo wysiłku, jeśli jednak jest się dobrze przygotowanym, to można tu się pokusić o dobre czasy – wskazuje Bartosz Węglewski

8. Szamotuły SAMSUNG Półmaraton odbędzie się 7 października. Start o godzinie 11:00. W programie imprezy jest też SAMSUNG Bieg Rodzinny oraz marsz nordic walking. Biuro zawodów znajdować będzie się w Centrum Sportu Szamotuły przy ul. Sportowej 6. Czynne będzie w dniach 6-7 października. Na uczestników czekać ma wiele atrakcji, jak zapowiadają gospodarze.

W zeszłym roku zwycięzcą półmaratonu został Ukrainiec Mykola Gorbuszko (1:08:29). Wśród pań triumfowała Mołdawianka Olesia Smowjenko (1:17:15). Bieg ukończyło 1150 osób.

Portal www.FestiwalBiegow.pl został patronem medialnym 8. Szamotuły SAMSUNG Półmaratonu. Niebawem kolejne informacje o imprezie.

8. Szamotuły SAMSUNG Półmaraton w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce