Niebieska Fala pomocy zaleje Poznań. Patronujemy! Przyłącz się! [REJESTRACJA]


Opublikowane w śr., 15/01/2020 - 09:01

W niedzielę, 29 marca 2020 r. na błoniach Stadionu Miejskiego oraz w Lasku Marcelińskim odbędzie się już trzecia edycja Biegu Charytatywnego – „Niebieska Fala”. Myśl przewodnia akcji to „Biegam, rozumiem, pomagam”. Inicjatywa propaguje kulturę fizyczną i uprawianie sportu całymi rodzinami, ale głównym celem biegu jest edukacja. 

- Pragniemy zwiększać świadomość społeczną dotyczącą problemu autyzmu. Uwrażliwić na trudności jakie spotykają na wszystkich etapach rozwoju chore dzieci oraz ich rodziny. Termin biegu nie jest przypadkowy. Organizujemy go zawsze w okolicach 2 kwietnia,  ogłoszonego jako Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, znany też pod nazwą Niebieski Dzień  – wyjaśniają gospodarze imprezy, wśród których jest m.in. dobrze znany w Wielkopolsce fotograf Tomasz Szwajkowski.

Jak pomagamy?

Przekazujemy w całości opłaty startowe na wybraną instytucję zajmującą się dziećmi lub osobami dorosłymi z autyzmem. Przy okazji biegu zorganizowane są również liczne atrakcje dla dzieci i dla dorosłych. Zebrane podczas nich środki również zasilają konto wybranej instytucji.

Dwie pierwsze edycja biegu zakończyły się niewątpliwym sukcesem – uczestniczyło w nich około 1300 biegaczy! Udało nam się przekazać około 25 tys. zł na wyposażenie placówek oświatowych w Poznaniu. Z tych środków sfinansowaliśmy zakup elementów wyposażenia sali doświadczania świata, która pozwoli dzieciom poznawać fragmenty rzeczywistości w wyizolowanym i bezpiecznym środowisku.

W obecnej edycji Niebieskiej Fali zbieramy fundusze na wyposażenie Zespołu Szkół Specjalnych nr 101 im. Jana Brzechwy w Poznaniu. Szkoła marzy o zakupie elementów wyposażenia sali doświadczania świata, która pozwoli dzieciom poznawać fragmenty rzeczywistości w wyizolowanym i bezpiecznym środowisku.

Formuła biegu

Formuła biegu pozostaje niezmienna. Rozpoczniemy Niebieską miniFalą czyli biegiem rodzinnym przeznaczonym dla każdego. Dystans 1 km wytyczony będzie na terenie Stadionu Poznań.

Bieg główny odbędzie się ścieżkami Lasku Marcelińskiego na dystansach 10 km oraz 5 km. Start i meta zlokalizowane będą przy Stadionie Miejskim.

Dla miłośników Nordic Walking przewidujemy dystans 5 km. Dodatkowo błonia Stadionu Miejskiego tak jak podczas pierwszej edycji bogate będą w sporo atrakcji dla najmłodszych.

Szczegółowy program wydarzenia oraz zapisy na nadchodzący bieg dostępne są na stronie internetowej biegu. Jednocześnie zachęcamy do odwiedzenia profilu na facebooku, gdzie na bieżąco można śledzić przygotowania do biegu oraz atrakcje jakie zaproponujemy w dniu 31 marca 2020 r. nie tylko dla biegaczy, ale również dla kibiców.

Więcej informacji:

  • Strona biegu: TUTAJ 
  • Profil YouTube: TUTAJ
  • Profil Instagram: TUTAJ
  • Profil Facebook: TUTAJ
  • Zapisy: TUTAJ (juz pół tysiąca zgłoszeń!)

Portal www.FestiwalBiegow.pl objął po raz kolejny patronat medialny nad imprezą. Gorąco zapraszamy Was do Poznania!

red. / org.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce