Niebieski Bieg Świadomości Autyzmu – 28.4 w Zalesiu


Opublikowane w wt., 16/04/2019 - 11:53

Celem biegu jest rozpowszechnianie wiedzy na temat autyzmu, a także przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych. Bieg odbędzie się 28 kwietnia o godz. 11.30 na terenie kompleksu leśnego Goszcza-Polanowice (Zalesie k.Limanowej).

Bieg odbędzie się na terenie kompleksu leśnego Goszcza-Polanowice; start/meta umiejscowione są w punkcie edukacyjnym na polanie św. Mikołaja (dojazd od strony Zalesia). Do wyboru dystanse 10, 5 i 1 km.

- Chcielibyśmy przyczynić się do popularyzacji biegania jako formy rekreacji fizycznej oraz do propagowania zdrowego trybu życia, a także aktywności fizycznej. Mamy nadzieję, że wydarzenie przyczyni się do integracji środowiska lokalnego i umożliwi promocję leśnych terenów Gminy Iwanowice i Gminy Słomniki. Jest to też okazja do aktywizacji Seniorów – zapraszają organizatorzy ze Stowarzyszenia Razem dla Waganowic oraz Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi im. Stanisława Wyspiańskiego w Waganowicach.

Współorganizatorami imprezy są Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach oraz Gmina Iwanowice.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Małopolski Kurator Oświaty oraz Burmistrz Gminy i Miasta Słomniki. Patronami medialnymi są: Głos Słomnik, Głos Seniora, a także Głos Iwanowic.

Rozpoczęcie imprezy odbędzie się o godz. 11.30. O 12:00 nastąpi start biegu na 10 km; o 12:15 – start marszobiegu na 5 km; o 12.20 – kategoria 60+, a następnie start na trasie specjalnej 1 km.

Przebieg tras będzie oznaczony przez Organizatorów taśmą biało-czerwoną oraz kilometrówkami.

Serdecznie zapraszamy!

red. / org.


Aktywność ruchową mieszkańców Polski, Słowacji, Czech i Węgier wspiera Fundusz Wyszehradzki:

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce