Niedziela z Maratonem Szczecińskim. "Zapraszamy na nasze święto biegania!


Opublikowane w pt., 21/06/2019 - 09:10

W niedzielę 23 czerwca wystartuje 5. Sanprobi Maraton Szczeciński z Polic do Szczecina.

W tym roku udział weźmie około 500 biegaczy, którzy zmierzą się nie tylko z dystansem 42 km i 195 m ale również z niełatwą trasą i prawdopodobnie ciężkimi warunkami pogodowymi - jak przewidują organizatorzy. Zachęcają mieszkańców miejscowości przez które prowadzi trasa - uczestnicy odwiedzą m.in. Trzeszczyn, Tanowo i Pilchowo - do wsparcia maratończyków

- Fala upałów ma ponoć zelżeć do niedzieli, ale na pewno nie do takiego poziomu, jaki najbardziej lubią bohaterowie królewskiego dystansu. Mile widziana będzie zatem pomoc ze strony mieszkańców posesji wzdłuż trasy. Ich uruchomione węże ogrodowe, zraszacze lub wystawione wiadra z wodą, na pewno spotkają się z entuzjazmem i wdzięcznością biegaczy.

Ze względu na dużą ilość remontów w jednym czasie, tegoroczna trasa będzie jak na maraton bardzo specyficzna. Brak możliwości przebiegnięcia przez newralgiczne obecnie miejsca (budowa ronda Arkońska/Wojska Polskiego/Szafera oraz Węzła Łękno/Zaleskiego) spowodowała, że organizator zmuszony był do wytyczenia trasy po przebiegnięciu z Polic w okolicach kompleksu leśnego Arkonka – Goplana.

To z kolei daje dodatkowe możliwości kibicowania, kilkukrotnego zobaczenia biegaczy bez konieczności pokonywania dużych odległości. Dlatego szczególnie zapraszamy kibiców w okolice Arkonki (meta usytuowana będzie na jej parkingu).

- O szczególną wyrozumiałość prosimy rowerzystów na trasie z Polic przez Trzeszczyn i Pilchowo do Szczecina. W tych miejscach trasa maratonu wytyczona została po ścieżkach rowerowych, stąd ogromny apel o ostrożność w korzystaniu z nich w godzinach 8.00 – 14.00.

Na weekend maratoński składają się również imprezy towarzyszące. W sobotę w Netto Arenie, oprócz odbioru pakietów startowych (hol główny w godz. 10.00 – 20.00) odbędą się:

4. Międzynarodowe Wyścigi Wózków w chodzie Buggygym, godz. 14.00

  • KIDS FUN RUN (bieg dla najmłodszych na dystansie 195 metrów), godz. 15.00
  • FUN RUN Nordic Walking (4,2 km), godz. 15.30
  • FUN RUN (4,2 km), godz. 16.30

Zapraszamy wszystkich do udziału w naszym święcie biegania - 5. Sanprobi Maraton Szczeciński!

Strona imprezy: www.maratonszczecinski.pl

źródło: Organizator


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce