Niedziela z Półmaratonem Rzeszowskim. Biegaj i pomagaj, kibicuj


Opublikowane w pon., 01/04/2019 - 12:51

Już 7 kwietnia startuje 12. PKO Półmaraton Rzeszowski. To pierwsza z trzech imprez z cyklu PKO Rzeszów Biega, obejmujący także 7. PKO Maraton Rzeszowski (6.10) oraz 7. PKO Bieg Niepodległości (11.11). 

Trasa półmaratonu będzie prowadziła przez centrum Rzeszowa. Uczestnicy przebiegną m.in. ul. Hetmańską, Aleją J. Piłsudskiego i pokonają dwa mosty – Lwowski oraz Zamkowy. Start i meta znajdować się będą w Centrum Handlowym Millenium Hall przy ul. Kopisto 1.

W ubiegłorocznym PKO Półmaratonie Rzeszowskim został pobity rekord frekwencyjny – pobiegło ok. 1500 osób. Dwa pierwsze miejsca na podium zajęli Kenijczycy – Bernard Muinde Matheka osiągając czas 1:06:29 oraz Abel Kibet Rop z wynikiem 1:08:06. Trzeci był Polak – Paweł Ochal, który pokonał dystans w czasie 1:08:38. 

Zgłoszenia elektroniczne do tegorocznej edycji zostały już zamknięte, ale warto przyjść kibicować uczestnikom. W trakcie imprezy będzie można spotkać m.in. Ambasadorów programu biegowego „PKO Biegajmy Razem” Karolinę Gorczycę oraz Pawła Januszewskiego. Na Rynku koło Studni powstanie strefa kibicowania, gdzie publiczność będzie mogła dopingować zawodników wraz z zespołem bębniarskim i zagrzewającym do biegania Krzysztofem Łoniewskim, dziennikarzem Programu Trzeciego Polskiego Radia i współprowadzącym audycję BiegamBoLubię.

Z kolei na dziedzińcu C.H. Millenium Hall w okolicach mety będzie także strefa pierwszej pomocy, gdzie wykwalifikowani ratownicy pokażą, jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci będą mogły poznać duże maskotki Banku – Żyrafę i Pancernika.

„biegnę dla Artura” 

Podczas 12. PKO Półmaratonu Rzeszowskiego zawodnicy będą mogli przyłączyć się do akcji charytatywnej na rzecz 13-letniego Artura. Aby pomóc, wystarczy przypiąć do koszulki kartkę  z napisem „biegnę dla Artura” i dotrzeć z nią do mety. Chłopiec cierpi na rzadką chorobę – Zespół Arnolda Chiariego, który wywołując silne bóle głowy, omdlenia, problemy ze wzrokiem i słuchem, uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Choroba postępuje i niezbędna jest specjalistyczna operacja, na którą zbierane są środki. Artur jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą". Do akcji charytatywnej mogą dołączyć wszyscy biegacze. Kartki akcji „biegnę dla Artura” będzie można odbierać w biurze zawodów w godzinach jego pracy.

PKO Bank Polski od 2013 roku realizuje autorski program „PKO Biegajmy Razem”, który popularyzuje bieganie, zdrowy i aktywny tryb życia oraz łączy je z ideą dobroczynności. W ciągu 6 ostatnich lat odbyło się ponad 380 takich akcji, w których wzięło udział ponad 160 tys. osób. Fundacja wsparła do tej pory 447 beneficjentów kwotą ok. 5,4 mln zł.

Źródło: PKO Bank Polski


 

Polecamy również:


Podziel się: