Nocą w Markach po raz drugi. Prawie jak w Łazienkach

 

Nocą w Markach po raz drugi. Prawie jak w Łazienkach


Opublikowane w wt., 09/06/2015 - 08:35

Trwają zapisy do drugiej edycji biegu Nocny Marek. Impreza kierowana jest do wszystkich miłośników zmagań wieczorową porą, a klimat zawodów tworzą m.in. pochodnie, którymi harcerze rozświetlają najciemniejsze fragmenty trasy.

Bazą imprezy są podwarszawskie Marki. Dla tego prawie 30-tysięcznego miasta impreza jest sporym wydarzeniem. Ważnym punktem w kalendarzu jest też dla wielu biegaczy, co zachęciło organizatorów do zmodyfikowania regulaminu imprezy.

– Rok temu nasz bieg był jednym z największych w powiecie wołomińskim. Dlatego zdecydowaliśmy się podnieść limit uczestników z 400 do 500 biegaczy – mówi Paweł Pniewski, organizator imprezy.

– Trasa będzie miała podobny przebieg, z tym, że w ciągu tego roku został zmodernizowany Park Miejski. Są tu nowe alejki z materiału takiego jak w Łazienkach Królewskich w Warszawie oraz nowe oświetlenie. Będzie więc klimatycznie. Rok temu było tam trochę ciemno i ten fragment nam nie wyszedł. Teraz powinno być już dużo lepiej – zapowiada nasz rozmówca.

Jak do tej pory udział w imprezie zgłosiło i potwierdziło opłatą startową 280 osób. Zapisy prowadzone będą aż do dnia zawodów.

– Mamy jeszcze dużo wolnych miejsc, bo dopiero teraz ruszamy z promocją imprezy: plakatami i banerami. W ciągu tych trzech tygodni liczba ta może się więc jeszcze zwiększyć. Mam nadzieję, że podwoić – mówi Paweł Pniewski. Zachęca do wspólnej zabawy w Markach.

– Wieczorowa pora jest jedną z atrakcji biegu, choć oczywśicie największą. W zeszłym roku spotkaliśmy się z wieloma pozytywnymi opiniami, bo w naszym powiecie był to pierwszy bieg nocny. Z organizacyjnego puntu widzenia, zamknięcia czasowego ulic ten bieg nie różni się niczym od biegu rozgrywanego w ciągu dnia. Tu wyzwaniem jest doświetlanie wybranych miejsc. Dlatego w tym roku postawimy m.in. na harcerzy, którzy staną z pochodniami w miejscach gdzie światła z ulicznych latarni jest za mało – wskazuje organiztor.

2. Nocny Marek odbędzie się 27 czerwca. Początek biegu o godzinie 21:00. Biegowi głównemu na 10 km towarzyszyć będzie marsz nordic walking oraz biegi dla dzieci, które rozpoczną sobotnie zawody.

Biuro zawodów znajdować będzie się na stadionie klubu piłkarskiego Marcovia Marki, przy ul. Wspólnej 12. Biuro czynne będzie od godziny 12:00 do 20:00.

Przypomnijmy, że rok temu bieg zwyciężył Artur Jabłoński – 32:52. Wśród kobiet najlepsza była Emilia Zielińska – 40:21.

2. Nocny Marek w naszym KALENDARZU IMPREZ.

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce