"Nocne iluminacje i najładniejsza koszulka w Polsce". 5 sieBIEGA Półmaraton Kielecki po ciemku - zapisy START!


Opublikowane w pt., 11/01/2019 - 15:23

sieBIEGA Półmaraton Kielce to jeden z najbardziej lubianych biegów na dystansie 21,097 km w Polsce. Duża część uczestników zaznacza sobie start w imprezie już na początku roku jako „must run”, nawet jeszcze nie znając dokładnego terminu. Jest szansa, że po tegorocznym, piątym wydaniu imprezy, sieBIEGA Półmaraton Kielecki spodoba się jeszcze bardziej…

Największe wydarzenie biegowe w województwie świętokrzyskim odbędzie się w sobotę 25 maja o godzinie 20. Godzina startu - to jest właśnie czynnik, który ma jeszcze podnieść atrakcyjność kieleckiej imprezy. Bo choć dobrze znana biegaczom trasa będzie identyczna jak w latach poprzednich, po raz pierwszy w województwie świętokrzyskim półmaraton odbędzie się w godzinach późnowieczornych. Stąd też zmiana, a właściwie modyfikacja nazwy biegu – w tym roku będzie to 5. NOCNY sieBIEGA Półmaraton Kielce.

Atestowana przez PZLA trasa, której początek znajdzie się przy stadionie piłkarskim Korony, poprowadzi przez najpiękniejsze miejsca Kielc, które w porze wieczorowej/nocnej są urokliwie oświetlone. Biegacze zobaczą więc Pałac Biskupów Krakowskich, kielecką Katedrę, przebiegną przez wypełniony kawiarnianymi ogródkami Rynek, Plac Wolności oraz główny deptak Kielc - ulicę Sienkiewicza. –

– Chcemy też dodatkowo oświetlić w wyjątkowy sposób kielecki park, przez który prowadzi trasa półmaratonu – zapowiada Paweł Jańczyk ze Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Biegaczy sieBIEGA, jeden z organizatorów imprezy. Na koniec zawodnicy wrócą do stadionu Korony, tym razem jednak wbiegną na niego, bo meta zostanie ustawiona na murawie Suzuki Areny.

– Przez cztery lata przyzwyczailiśmy biegaczy do znakomitej atmosfery panującej w czasie naszego biegu, świetnej trasy oraz bardzo bogatych pakietów startowych – mówi organizator sieBIEGA Półmaratonu Kielce. – W tym roku biegacze znajdą w pakiecie m. in. wyjątkową, uszytą według naszego projektu i, nie waham się tego powiedzieć, najpiękniejszą koszulkę w Polsce – zachwala.

Na kielecką imprezę rozpoczęły się właśnie zapisy. W biegu mogą wystartować osoby, które w dniu imprezy będą miały ukończone 17 lat. Liczba miejsc na razie nie jest znana – limit uczestników zostanie ustalony po zakończeniu pierwszej fazy zapisów.

Do końca stycznia opłata startowa wynosi 70 złotych, potem, do zamknięcia zapisów 23 maja – 80 złotych. Zapisy „last minute” (organizatorzy planują pozostawienie na ten cel 50 miejsc) będą znacznie bardziej kosztowne – w dniu imprezy trzeba będzie zapłacić aż 150 PLN.

Więcej o imprezie, m. in. regulamin i link do zapisów – znajdziecie TUTAJ.

Piotr Falkowski


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce