Nocny Bieg Lotnika w Krośnie - udany debiut. Najlepsi...

 

Nocny Bieg Lotnika w Krośnie - udany debiut. Najlepsi...


Opublikowane w sob., 05/10/2019 - 17:06

W piątek 4 października o godzinie 20 na lotnisku w Krośnie odbył się premierowo Nocny Bieg Lotnika na dystansie 5 km.

– Biegaliśmy na terenie lotniska w Krośnie. Większość trasy przebiegała po pasie startowym, a około 1, 5 km po terenach zielonych lotniska, pięknie oświetlonego lotniskowymi lampami i reflektorami. Widok biegaczy z czołówkami prezentował się pięknie, zwłaszcza, gdy na pasie startowym utworzył się długi sznur „świetlików” – relacjonuje Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów. Podkreśla dobrą organizację wydarzenia.

Organizatorem imprezy był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie oraz Krośnieński Klub Biegacza przy współudziale Gminy Krosno, Lotniska Krosno i Aeroklubu Podkarpackiego. Na starcie stanęło prawie 200 biegaczy.

Większość uczestników przyjechała do Krosna z Małopolski i Podkarpacia, ale nie zabrakło też mocnej grupy ze Słowacji, z naszym ambasadorem Ladislavem Marasem na czele.

Jako pierwszy na linię mety przybiegł Hubert Wierdak, a tuż za nim Marcin Niezgoda i Karol Machowski.

Wśród pań zwyciężyła Marcelina Gaborek, przed Sylwią Wiatr i Angeliką Papiernik.

– Organizatorom należą się ogromne podziękowania. Przygotowali super widowiskowy bieg z pięknymi medalami. Nie zabrakło też gorącego posiłku, napojów, pucharów dla najlepszych i wspaniałej atmosfery, a to wszystko zaledwie za 15-20 złotych wpisowego. Gratulujemy pomysłu i dziękujemy za wspaniałą imprezę! – chwali Marek Podraza.

Pełne wyniki: TUTAJ

red. 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce