Nocny Półmaraton w Piekarach: zabrakło pakietów!

Nocny Półmaraton w Piekarach: zabrakło pakietów!


Debiutujące w kalendarzu Nocny Półmaraton w Piekarach Śląskich i towarzysząca Nocna Dycha spotkały się z ogromnym zainteresowaniem śląskich biegaczy. Organizatorzy musieli zamknąć zapisy przed upływem planowanego terminu, bo zabrakło im pakietów. Limit 900 uczestników został osiągnięty a na stronie wydarzenia pojawiają się już oferty odkupienia numerów startowych.

Organizatorem wydarzenia jest piekarska grupa biegowa Szturm. Skąd wziął się pomysł, żeby do i tak zapełnionego kalendarza biegów dodać kolejną imprezę na Śląsku?

– Nie ma weekendu bez imprez o charakterze współzawodnictwa organizowanych w naszym regionie i nie tylko. Wiemy, że w Piekarach Śląskich biegaczy jest równie dużo, a nasze miasto w niczym nie ustępuje innym, stąd pomysł na organizację I Nocnego Półmaratonu i I Nocnej Dychy, które są znakomitą promocją naszego miasta – wyjaśnia dyrektor biegu Dawid Leszczyński.

Dlaczego bieg odbędzie się nocą?

– Zadajmy sobie pytanie, dla kogo organizujemy nasze zawody? Niemal wszyscy startujący w naszej imprezie to osoby amatorsko uprawiające bieganie, dla większości z nich jest to miły dodatek do codziennego życia. Swoje treningi odbywają w różnych porach dnia, ale wieczorne bieganie jest dla wielu mało znane albo w ogóle nieznane. Drugim aspektem, który wpłynął na naszą decyzję o wieczornej porze zawodów jest moment, w którym zostaną rozegrane. 15 lipiec to środek lata i w dzień należy spodziewać się wysokich temperatur i dokuczającego słońca, które dla zawodników mogły by się okazać barierą nie do pokonania. No i trzeci aspekt, w zasadzie chyba najważniejszy, to sprawa marketingu. Musieliśmy wymyśleć coś innego, coś oryginalnego, żeby przyciągnąć jak największą liczbę startujących.

Trasa półmaratonu będzie złożona z dwóch pętli. Uczestnicy dychy i marszu na tym samym dystansie pokonają ją raz. Półmaratończycy „dorzucą” po drodze dodatkowy fragment, aby dopełnić 21,097 km.

– Trasa nie należy do najłatwiejszych, z opinii zawodników wiemy, że naprawdę trzeba będzie się postarać aby wykręcić na niej życiówkę – zapowiada Leszczyński. – Trzeba dodać w tym miejscu, że posiada ona atest PZLA i wielu startującym marzy się zrobienie rekordu życiowego. Po drodze jest kilka długich podbiegów, ale jesteśmy przekonani, że na mecie zameldują się wszyscy zawodnicy.

Dla uczestników biegu organizatorzy przewidzieli koszulki techniczne w pakietach startowych, medale na mecie a dla zwycięzców nagrody pieniężne. Na terenie MOSiR’u Piekary Śląskie, gdzie zlokalizowany będzie start i meta powstanie swoista strefa sportu, gier i zabaw. Przewidziano wiele atrakcji dla najmłodszych. Będą też punkty gastronomiczne.

Start zaplanowano na godzinę 20:00 w sobotę 15 lipca.

Nocny Półmaraton w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

RZ


Polecamy również:


Podziel się: