Nowa propozycja organizatorów UTMB. Można zyskać w loterii


Opublikowane w śr., 16/05/2018 - 13:06

Sześć punktów ITRA ważnych przez 3 lata, podwójna szansa w loterii UTMB 2019 dla zapisujących się pierwszy raz i miejsce na liście startowej UTMB 2019, dla tych, którzy nie mieli szczęścia w loterii w 2018 r. To wszystko oferują organizatorzy słynnego biegu w Chamonix tym, którzy zdecydują się wystartować w ich nowej imprezie biegowej.

Oman by UTMB to 137-kilometrowy bieg o sumie przewyższeń 7800m. Najniższy punkt na trasie to 600m n.p.m. Najwyższy odcinek sięga 2000m. Wszystko odbywa się w Górach Zielonych w części z trzytysięcznikiem Jebel Shams, czyli Górą Słońca.

Trasa jest typowo górska. Dodatkowym wyzwaniem może okazać się temperatura. W ciągu dnia, zależnie od wysokości trasy biegowej, trzeba liczyć się ze skokami od 10 do 25 stopni. Nocą robi się zdecydowanie zimno.

W pierwszej edycji biegu nie są wymagane żadne punkty kwalifikacyjne, a na liście startowej jest miejsce dla 300 osób. Najszybsi z nich spodziewani są na mecie po ok. 20 godzinach. Dla wszystkich, limit czasowy wynosi 44 godziny.

Zapisy już ruszyły. Wysokość wpisowego do końca maja wynosi 199 euro. Po tej dacie wzrasta do 220 euro. Organizatorzy pomagają również w kwestiach logistycznych, oferując dodatkowo płatne pakiety hotelowe obejmujące transport na start i przyjęcie z grillem. Impreza startuje 29 listopada o 19:30 z Birkat Al Mawz.

Oman stawia na turystykę i ten bieg, nie będzie pierwszą międzynarodową imprezą sportową w kraju. Należy jednak wziąć pod uwagę, że wprawdzie bieg odbywa się w pięknych okolicznościach przyrody i z organizatorem o dużym doświadczeniu, ale jednocześnie w kraju, w którym obowiązuje prawo szaratu, a jedynym prawodawcą jest sułtan. Oznacza to nieco odmienne podejście do kwestii praw człowieka, niż w krajach, z których pochodzi większość uczestników UTMB.

Strona wydarzenia: https://omanbyutmb.com/

IB

fot. org.


Polecamy również:


Podziel się: