Nowa trasa i okrągły jubileusz parkrun Łódź


Sobotnie, bezpłatne biegi parkrun w Łodzi przenoszą się z Parku Poniatowskiego do Parku Józefa Piłsudskiego, popularnie nazywanym “parkiem na Zdrowiu”.

– Po blisko sześciu latach biegania w Parku Poniatowskiego przyszedł czas na zmianę. Przenosimy się do sąsiedniego Parku na Zdrowiu, gdzie spotykać się będziemy przy głównym wejściu do ZOO przy ulicy Konstantynowskiej.

– Musieliśmy zmienić trasę z uwagi na rozpoczynający się w połowie marca remont połowy Parku Poniatowskiego. Mam nadzieję, że nowa trasa przypadnie do gustu naszym uczestnikom i szybko uzyska taką samą popularność jak pierwotna – mówi Maciej Woźnicki, koordynator parkrun w Łodzi.

Parkrunowe spotkania w Parku Poniatowskiego ruszyły w 2012 r. i były jednymi z pierwszych czterech odbywających się w całej Polsce. Do 10 marca odbyło się w sumie 298 edycji, a ostatnia zapisała się w historii parkrun jako ta z najwyższą frekwencją dnia. Łącznie, w całej historii spotkań parkrun Łódź na mecie zameldowało się 38 642 uczestników a dystans, który pokonali to 193 210 kilometrów.

Koordynatorzy cyklu liczą, że nowa trasa spodoba się nie mniej niż ta pierwotna. – Śmiejemy się, że nowa trasa jest zdecydowanie lepsza niż poprzednia i nie chodzi tylko o to, że jest prostsza, płaska i ma mniej zakrętów, a o to, że start i meta wypadły nam tuż obok budki z goframi. Przypadek?

Przebieg trasy, jak również informacje o dojeździe komunikacją miejską oraz parkingach w pobliżu można znaleźć tutaj.

– W najbliższą sobotę łódzka lokalizacja będzie obchodziła 300. edycję parkrun, w związku z czym już dzisiaj zachęcamy do zapisania sobie tego w kalendarzu i stawienia się na jubileuszowej edycji pakrun w Łodzi. Zabierzcie ze sobą rodzinę, przyjaciół i znajomych i dołączcie do wspólnego świętowania. Zachęcamy również do przyniesienia ze sobą przysmaków w postaci ciast i owoców – zachęcają gospodarze cyklu.

źródło: parkrun Polska


Polecamy również:


Podziel się: