[NOWE] 10. Bieg Wegański z psami i tortem. Ruszyły zapisy!


Opublikowane w pt., 01/02/2019 - 19:55

Rozpoczęły się zapisy na jubileuszowy Bieg Wegański w Warszawie. – Wystartowaliśmy o godzinie 19:10, symbolicznie, bo impreza odbędzie się 19 maja już po raz 10 – mówi Violetta Domaradzka z Fundacji Run Vegan.

– Jubileusz sprawia, że Bieg Wegański, który i tak jest najważniejszy pośród imprez przez nas organizowanych, staje się ważny jeszcze bardziej – mówi organizatorka. – Cały czas pracujemy nad atrakcjami, którymi uraczymy uczestników – dodaje. – Na razie mogę powiedzieć, że na pewno będzie wielki tort, oczywiście wegański, każdy z biegaczy „załapie się” chociaż na kawałek. A na mecie każdy otrzyma piękne jabłko.

Urodzinowe atrakcje Biegu Wegańskiego poznamy nieco później, teraz o tym, co wiemy już na pewno. Przede wszystkim – 10. Bieg Wegański to bieg terenowy, odbędzie się na trzech dotychczasowych dystansach (5 i 10 km oraz półmaraton) na znanych biegaczom i sprawdzonych trasach wytyczonych nad Wisłą opodal Centrum Olimpijskiego w Warszawie.

– Kluczowym biegiem, gromadzącym zawsze najwięcej chętnych, jest dystans 5 km – mówi Violetta Domaradzka. – Specyfiką tej konkurencji jest udział w niej około 50 biegaczy z psami ze schroniska na Paluchu. Gra jest warta świeczki, bo te psy szybciej i łatwiej znajdują potem nowy dom i właścicieli – cieszy się organizatorka i dodaje, że czworonożnego przyjaciela może na bieg zabrać każdy, a biegnący z psem będą klasyfikowani i nagradzani osobno.. – Na „piątkę” startuje szczególnie dużo debiutantów, a nawet wielu takich wegan, którzy na co dzień nie biegają, ale specjalnie dla Biegu Wegańskiego przyjeżdżają i truchtają z nami przez te 5 km. Niejeden potem z bieganiem się zaprzyjaźnia – mówi przedstawicielka Fundacji Run Vegan.

Bieg na 10 km to dwie pętle „piątki”, zaś rozgrywany po raz trzeci półmaraton to trzy pętle wydłużone o odcinek odnowionych bulwarów wiślanych, wśród spacerowiczów piknikujących i odpoczywających nad brzegiem królowej polskich rzek.

– Będą także biegi dla dzieci, które cieszą się ogromnym powodzeniem, a wielu młodych biegaczy przechodzi z nami przez kolejne grupy wiekowe (rywalizacja odbędzie się w 4 kategoriach wiekowych) – mówi Violetta Domaradzka. – Ostatnim aspektem sportowym naszej imprezy jest Rodzinny Bieg po Zdrowie na dystansie około 2,5 km, prowadzony przez instruktorki nordic walking i fitnessu, bez rywalizacji i pomiaru czasu, ale z pamiątkowym numerami startowymi. To okazja, by w aktywności fizycznej być razem, biec lub spacerować w rodzinie: wspólnie babcia, dziadek, mama, tata i dzieci, manifestując sympatię dla biegania, albo ekologii, albo weganizmu, albo dla wszystkiego na raz – tłumaczy organizatorka ideę imprezy.

Bieganiu będą jak zwykle towarzyszył Targ Wegański z żywnością i produktami eko&vegan, z udziałem 20-30 wystawców. – Dajemy w ten sposób okazję poznania nowych smaków tym, którzy do tej pory nie mieli okazji spróbowania roślin.

Impreza zostanie tradycyjnie zorganizowana w formie rodzinnego pikniku.

Link do zapisów i regulaminu znajdziecie TUTAJ.

Limit uczestników w poszczególnych biegach to: 500 osób w biegu na 5 km, 300 osób na 10 km i 200 osób w półmaratonie.

Piotr Falkowski

zdj. biegweganski.pl


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce