Zimowy Półmaraton Gór Stołowych znów z wielkimi himalaistami


Opublikowane w pt., 18/01/2019 - 12:10

Zimowy Półmaraton Gór Stołowych wystartuje po raz piąty w sobotę 19 stycznia w Karłowie, u podnóża Szczelińca. Na pół tysiąca biegaczy czeka wymagająca trasa długości 21 km z przewyższeniem ponad 1000 metrów w górę oraz blisko 900 metrami zbiegów, a także bardzo trudne zimowe warunki. Ostatni odcinek trasy wiedzie tradycyjnie słynnymi schodami na Szczeliniec, gdzie znajdzie się meta biegu.

Tak jak przed rokiem, gdy zostało przeniesione z Pasterki, biuro zawodów mieści się w Karłowie, w Centrum Szkoleniowo-Edukacyjnym Parku Narodowego Gór Stołowych (były Hotel Karłów).

Podczas imprezy odbędą się (już po raz trzeci) Mistrzostwa Polski Alpinistów. To jedna z niewątpliwych atrakcji zawodów. Choć mistrzostwa mają charakter nieoficjalny i są tylko dodatkową formą rywalizacji, na liście startowej jest prawie 50 zawodników, a pośród nich znamienite osobistości świata górskiego, wybitni wspinacze i himalaiści. Udział w ZPGS wezmą m. in. Piotr Pustelnik, prezes Polskiego Związku Alpinizmu, Jerzy Natkański, zastępca kierownika programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera, Krzysztof Wielicki, zdobywca Korony Himalajów i Karakorum, Janusz Gołąb i Kacper Tekieli. Prelekcji tego ostatniego oraz Piotra Pustelnika będzie można posłuchać w piątek i sobotę wieczorem, a całość dopełni prezentacja Polskiego Himalaizmu Zimowego.

Po dekoracji zwycięzców w sobotni wieczór, odbędą się koncert Dominiki Radwan oraz ognisko w Bacówce. W związku z tragicznymi wydarzeniami w minioną niedzielę w Gdańsku i żałobą narodową ogłoszoną w dniu 19 stycznia, organizatorzy zdecydowali o zmianie repertuaru wieczornego koncertu, z rozrywkowego na bardziej spokojny i nastrojowy.

Więcej informacji TUTAJ, na stronie imprezy, maratonygorskie.pl oraz na proflu fb zawodów.

 

Piotr Falkowski, (na podst. mat. organizatora)

zdj. mat. organizatora


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce