Nowy rekord na Charlie Ramsay Round! "Bardzo dobry dzień!"


Opublikowane w ndz., 07/07/2019 - 14:31

Po dzisiejszym biegu Brytyjczyka Esmonda Tresiddera (na zdjęciu), Jasmin Paris nie jest już rekordzistką Charlie Ramsay Round. Jednocześnie Krzysztof Dołęgowski spadł na jedenaste miejsce w klasyfikacji najszybszych znanych czasów (FKT) tej trasy.

Charlie Ramsay Round to 93 km i 24 wniesienia o łącznej sumie przewyższeń 8700 m. Start i meta tego szkockiego wyzwania znajdują się przy Glen Navis Youth Hostel. Pierwszy raz w tej wersji pętlę w 1978 r. pokonał Charlie Ramsay. Od tamtej pory każdego roku co najmniej kilku biegaczy próbuje powtórzyć jego wyczyn i złamać 24h. W zeszłym roku w tym gronie znalazł się Krzysztof Dołęgowski, który w upale zrobił wynik 20h32. Do dzisiaj był to dziesiąty czas pętli.

Przed dzisiejszą próbą Esmonda Tresidderem zaledwie 5 osób pobiegło w czasie poniżej 20 godzin. Najszybszym zawodnikiem wyzwania - bez podziału na płeć - była Jasmin Paris, która przebiegła pętlę w 16 godzin i 33 minuty. Swoje doświadczenia Brytyjka przekazała nowemu kandydatowi do rekordu, wspierając go pod drodze.

Tresidder wybiegł z hostelu przy Glen Navis nie tylko z myślą o rekordzie. Trzy dni temu rozpoczął zbiórkę publiczną. Planował zebrać pół tysiąca funtów i podzielić ją na dwie organizacje. Jedna zajmuje się parkiem zagrożonym zamknięciem, druga podejmuje inicjatywy na rzecz walki ze zmianami klimatu.

Zbiórka jeszcze trwa, a do tej pory zebrano 76% potrzebnej kwoty. Natomiast rekord już jest. Na dokładny czas trzeba jeszcze zaczekać, ale pierwsze doniesienia z trasy mówią, że Tresidder wrócił do hostelu ok. minuty szybciej niż zrobiła to Jasmin Paris.

IB


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce