Nowy termin Tokio uruchomił lawinę. Lekkoatletyczne MŚ w Eugene przeniesione na 2022


Opublikowane w pon., 30/03/2020 - 20:29

Ogłoszenie nowego terminu XXXII Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio (MKOl podał dziś, że odbędą się w dniach 23 lipca – 8 sierpnia 2021 r.) uruchomiło lawinę zmian w kalendarzach największych imprez światowych federacji sportów olimpijskich.

Jako pierwsza na komunikat MKOl zareagowała Międzynarodowa Federacja Lekkiej Atletyki. World Athletics poparł decyzję władz olimpijskich („to da naszym sportowcom czas na powrót do treningów i przygotowanie się do rywalizacji”), a jednocześnie poinformował, że przenosi Mistrzostwa Świata w Eugene z 2021 na 2022 rok.

Dokładna data czempionatu zostanie ustalona wkrótce w porozumieniu z amerykańskim związkiem lekkoatletycznym.

„World Athletics rozmawia również z organizatorami Igrzysk Wspólnoty Brytyjskiej (Commonwealth Games) i Europejską Federacją Lekkoatletyczną (European Athletics) w sprawie ustalenia nowych terminów ich najważniejszych imprez”

– oświadczyły światowe władze królowej sportu.

Przypomnijmy, że już wcześniej, z powodu wybuchu epidemii koronawirusa w Chinach, z połowy marca tego roku na podobny termin w roku 2021 zostały przeniesione Halowe Mistrzostwa Świata w lekkiej atletyce. Mają się one odbyć w chińskim Nankinie w dn. 19-21 marca 2021 r.

Piotr Falkowski

zdj. facebook World Athletics


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce