O imprezach masowych w dobie pandemii COVID-19 na Forum Ekonomicznym

 

O imprezach masowych w dobie pandemii COVID-19 na Forum Ekonomicznym


Opublikowane w pt., 11/09/2020 - 23:14

Wśród tematów Forum Ekonomicznego 2020, które tym razem odbyło się w Karpaczu, znalazły się także imprezy masowe. To jedna z tych branż, które najsilniej zostały dotknięte obostrzeniami wprowadzonymi na czas pandemii COVID-19 i negatywnymi skutkami tych obostrzeń

Ideą panelu było pokazanie, że masowe imprezy sportowe to 1,5 miliona uczestników oraz kilkadziesiąt tysięcy organizatorów oraz dostawców różnych okołosportowych usług i produktów, a także turystyka, transport, branża HoReCa i wiele innych powiązanych branż.

Problem, którego doświadcza branża spowodowany jest tym, że sportowe imprezy masowe jako pierwsze padły ofiarą zakazów związanych z pandemią i do tej pory nie doczekały się istotnego poluzowania obostrzeń pozwalających na powrót do normalnego funkcjonowania. A to rodzi pytania o to co stanie się z branżą organizatorów tych imprez oraz czy rynek imprez sportowych w ogóle przetrwa pandemię.

W panelu, który poprowadził Mirosław Bieniecki z Fundacji „Bieg Rzeźnika” ostatecznie nie wzięli udziału zapowiadani wcześniej ministrowie. - Byliśmy w stanie przedyskutować jedynie fatalną sytuacje branży oraz kilka scenariuszy jej upadku, jeżeli sytuacja się nie zmieni i nadal będą obowiązywały obecne ograniczenia – ocenia Bieniecki.

– Pomimo, że w czasie panelu nie udało się dotrzeć do decydentów, to poprzez Forum dało nam okazję dotrzeć do wielu osób decyzyjnych i nagłośnić temat bezpiecznego otwarcia imprez sportowych na większą skalę, przynajmniej w sposób, w który dopuszczalny jest w sytuacji organizacji koncertów, meczów piłkarskich i innych zbiorowych zgromadzeń – podkreślił.

Temat panelu:

Masowe imprezy sportowe w czasach COVID-19

Moderator:

Mirosław Bieniecki, Fundacja Bieg Rzeźnika

Paneliści:

Danuta Dmowska-Andrzejuk - Minister Sportu

Andrzej Gut-Mostowy – vce minister Rozwoju

Michał Drelich – członek zarządu Związku Organizatorów Sportu Masowego, prezes zarządu SE Group, sp. z o.o.

dr hab. Zygmunt Waśkowski, Dyrektor Instytutu Marketingu, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce