Od 2018 r. Festiwal... Mistrzostw Europy. Także w LA


Opublikowane w śr., 28/10/2015 - 09:44

Gimnastyka i Golf dołączyły właśnie do pionierskiej inicjatywy europejskich związków sportowych pn. Mistrzostwa Sportu Europejskiego. Od 1 do 12 sierpnia 2018 roku w Berlinie i Glasgow odbędzie się jednocześnie co najmniej 7 imprez rangi Mistrzostw Europy. 

W największym uproszczeniu - projekt sprowadza się do rozegrania w tym samym czasie i miejscu europejskich czempionatów w wielu dyscyplinach sportu. W zamierzeniach twórców projekt będzie miał charakter cyklicznego europejskiego święta sportu i będzie realizowany - czyli uzgadniane terminy i lokalizacje przez europejskie federacje danego sportu - co cztery lata, począwszy od 2018 roku, kiedy odbędzie się jego pierwsza edycja.

Do premierowej odsłony Mistrzostw Sportu Europejskiego przyłączyły się federacje: lekkoatletyczna (European Athletics), pływacka (LEN), kolarska (UEC) wioślarska (FISA), triathlonowa (ETU) oraz wspomniane na wstępie gimnastyczna (UEG) i golfowa (Golf Europe). Mistrzostwa lekkoatletyczne odbędą się w dniach 7-12 sierpnia, pozostałe w dniach 1-12 sierpnia. 

Przewidywana frekwencja w pierwszej edycji Mistrzostw Sportu Europejskiego to ok. 1500 lekkoatletów oraz ponad 3000 sportowców w pozostałych dyscyplinach. Jak przewidują inicjatorzy projektu, impreza zgromadzi ponad 850 milionów widzów na całym świecie, a sam projekt, m.in. poprzez ekspozycję w mediach (planowane 2750 godzin transmisji w Europie) ma podnieść prestiż poszczególnych dyscyplin.  

Strona projektu: http://europeansportschampionships.com/

red. / mat. pras. 

Polecamy również:


Podziel się: