Od biegów dzieci po Ultra Perłę 50 km. Perły Małopolski zawitały do Wapiennego [ZDJĘCIA]


Opublikowane w pon., 27/05/2019 - 12:00

Przez dwa dni w Wapiennym w gminie Sękowa odbywały się biegi w ramach siódmej edycji Pereł Małopolski. W Wapiennem Perły Małopolski gościły już po raz trzeci. Są tutaj idealne i malownicze trasy do biegania i nordic walking.

– Obawialiśmy się pogody, bo prawie przez cały tydzień padał deszcze, ale na sobotę i niedzielę przestał i biegaczom towarzyszyła wspaniała pogoda. W sobotę odbył się bieg Ultra na dystansie 50 kilometrów. Biegacze na trasę wyruszyli już o siódmej rano. W tym najtrudniejszym biegu wystartowało ponad 90 biegaczy – informuje nas Karola Kaczkowska, prezes Stowarzyszenia Perły Małopolski.

Najszybciej koronny dystans pokonał Adam Skorek z Warszawy, który 50 km pokonał w czasie 4:30:12.

– Wspaniała trasa, piękne widoki towarzyszyły nam cały czas. Nie ukrywam, że biegło się dobrze. Były górki i dużo błota. Prowadziliśmy we trójkę od początku, ale potem jakoś ja wyszedłem na czołówkę i nawet nie wiem, kiedy udało uzyskać się dość dużą przewagę ponad 13 minut – powiedział nam na mecie Adam Skorek.

Wśród pań jako pierwsza przybiegła Marta Bednarz, również z Warszawy. Dystans 50 km pokonała w czasie 6:17:13.

– Był to mój debiut w biegach ultra. Po raz pierwszy biegałam w Wapiennem. Jestem mile zaskoczona wspaniałą trasą. Przyjechaliśmy tutaj większą grupą. Zatrzymaliśmy się w rejonie Zalewu Klimkówka. Wspaniałe okolice. Dopiero na dekoracji dowiedziałam się, że wśród panów wygrał też warszawiak. Wcześniej się nie znaliśmy z panem Adamem i poznaliśmy się tutaj w tak doniosłym momencie – powiedziała nam tuż po odebraniu nagrody Marta Bednarz.

W niedzielę 26 maja zmagano się na dystansie długim na 25 km, w którym zwyciężył Tomasz Kawik z Krakowa, na dystansie średnim na 14,5 km wygrał Paweł Chlipała z Kamienicy oraz na krótkim na 6 km, na którym podobnie jak rok temu wygrał Daniel Wrona z Krakowa.

Imprezie towarzyszyły Perełki Małopolski, czyli zawody dla dzieci, która odbyły na terenie Uzdrowiska Wapienne.

– Biegacze z całej Polski opanowali najmniejsze uzdrowisko w Polsce nasze urocze Wapienne. To dla nas wspaniała promocja. W sumie przez dwa dni przewinęło się tutaj około tysiąca biegaczy. Imprezie towarzyszyła lokalna kuchnia i oczywiście woda z Uzdrowiska Wapienne i Uzdrowiska Wysowa, które nas wsparło przy organizacji biegu – powiedziała nam Małgorzata Małuch wójt gminy Sękowa.

Start i meta zlokalizowane były przy Nowym Domu Zdrojowym w Wapiennym. Na mecie dla każdego uczestnika czekał pamiątkowy medal oraz woda mineralna z Uzdrowiska Wysowa.

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce