Od małego na całego! Survival Race Kids Poznań zaprasza!


Opublikowane w wt., 25/06/2019 - 16:00

Widowiskowe biegi z przeszkodami na dobre zagościły w polskim świecie sportu. Na zróżnicowanych trasach ze spektakularnymi konstrukcjami swoich sił próbują już nie tylko zawodowcy i prawdziwi twardziele, ale też osoby początkujące, które dopiero rozpoczynają treningi lub poszukują nietuzinkowej formy rozrywki.

Organizatorzy biegów przeszkodowych idą o krok dalej i dbają o zaszczepianie sportowej pasji od najmłodszych lat! Z roku na rok rozwija się formuła imprez dedykowanych dzieciom. W dobie smartfonów, telewizji i chorób XXI wieku warto pomyśleć o aktywności fizycznej swoich pociech i kształceniu dobrych nawyków, które zaowocują zdrowiem również w przyszłości.

„Od małego na całego!” to hasło, które przyświeca imprezie Survival Race KIDS. Tuż przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego tysiące dzieciaków bezkarnie wytapla się w błocie na terenach Starego Browaru w Poznaniu. W niedzielę, 1 września będziemy świętować przedłużenie wakacji w aktywnym stylu!

Specjalny tor dla dzieci w wieku 3-13 lat zostanie podzielony na trzy dystanse, a ich długość i ilość przeszkód będzie dostosowana do grupy wiekowej małych uczestników:

  • KRASNAL to dystans ok. 700 metrów i ok. 10 przeszkód dla maluchów od 3 do 6 lat,
  • PIRAT to tor ok. 1400 metrów i ok. 10 przeszkód dla starszaków od 7 do 10 lat,
  • NINJA to trasa ok. 2000 metrów i ok. 15 przeszkód dla młodzieży od 11 do 13 lat.

Nie trzeba się obawiać, że najmłodsi nie poradzą sobie ze sportowym wyzwaniem. Przy przeszkodach na ratunek przyjdą survivalowi pomocnicy, a na całej trasie każdy będzie mógł wesprzeć swoich podopiecznych. Dzieciaki będą mogły się porządnie wyszaleć i złapać sportowego bakcyla, jednocześnie ucząc się zdrowej rywalizacji, komunikacji z rówieśnikami czy pracy zespołowej. Podczas zabawy i walki z kolejnymi przeszkodami każde dziecko poczuje się jak superbohater, a na mecie mali sportowcy otrzymają pamiątkowe medale. Dla rodziców będzie to idealna okazja, by rozładować energię drzemiącą w ich pociechach i… zmieszać je z błotem!

To już szósta edycja biegów z przeszkodami dla najmłodszych w unikalnej odsłonie. W ostatni weekend wakacji dzieciaki przetestują zupełnie nowe przeszkody, a rodzice będą mogli skorzystać z uroków pięknego parku Dąbrowskiego w samym sercu Poznania.

Survival Race KIDS to formuła towarzysząca głównej wersji biegu z przeszkodami dla dorosłych. Wielki finał sezonu będziemy hucznie celebrować 21 i 22 września we Wrocławiu.

Więcej informacji i zapisy: www.survivalrace.pl

Survival Race KIDS w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

źródło: Organizator

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce