Od ponad pięciu lat w biegu promują Ziemię Gorlicką

 

Od ponad pięciu lat w biegu promują Ziemię Gorlicką


Opublikowane w pon., 08/02/2021 - 11:43

Gorlicka Grupa Biegowa, bo o niej mowa to bardzo młody, ale ambitny zespół pasjonatów biegania i spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Grupa zawiązała się na wiosnę 2016 roku i skupia w swoich szeregach osoby w różnym wieku, które chcą wspólnie biegać, wyjeżdżać na imprezy biegowe i na nich promować piękną Ziemię Gorlicką. Oficjalnie grupa zaprezentowała się licznie w jednolitych koszulkach podczas Gorlickiej Piątki z Regatta 15 sierpnia 2016 roku.

- Jej pomysłodawcy Maciej Napora i Mateusz Golonka zaczynali od wspólnych treningów w Parku Miejskim. Najpierw pojawiało się kilka osób, a później przybywało coraz więcej. Na Facebooku wspólnie z Jarosławem Makowcem założyli Gorlicką Grupę Biegową, gdzie można znaleźć informacje o startach w licznych biegach oraz o organizowanych treningach – mówi Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegowego i jeden z inicjatorów założenia grupy.

- Pierwsze koszulki udało się nam zakupić dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego w Gorlicach oraz Banku Spółdzielczego w Gorlicach. Trochę dołożyliśmy z własnej kieszeni - mówi Łukasz Przybyłowicz, który zajął się zakupem historycznych koszulek dla całej grupy.
- Na koszulkach znalazł się nie tylko herb miasta, nazwa grupy, ale i także logo gorlickiego banku. Na początku licznie pojawiliśmy się na II Wierzchosławickim Leśnym Półmaratonie, w II Biegu Trzeźwości z Tarnowa do Tuchowa, w Biegu Górskim na 12 km o Kwitnący Kalosz Sołtyski w Mszanie, w I Charytatywnym Maratonie Fitness, Sądeckiej Dysze o Puchar Newagu, Jubileuszowym X Bieg o Puchar Szymbarskiego Kasztelu, I Biegu Beskidnika w Foluszu, Festiwalu Biegowym, X Biegu Ulicznym im. Kazimierza Świerzowskiego w Lipinkach oraz II Biegu Służb Mundurowych w Bieczu – wspomina Maciej Napora.

Z czasem zaczęło się pojawiać coraz więcej biegów i coraz więcej wspólnych wyjazdów, a także organizacji wspólnych imprez biegowych. Członkowie grupy organizowali m.in. Charytatywną Sztafetę Biegową wokół powiatu gorlickiego Biegam – Pomagam, bieganie z WOŚP w Parku Miejskim czy ostatnio sztafetę WOŚP – 2021 biegowych minut dla WOŚP.

- Biega z nami wiele osób, a nawet całe rodziny. Mamy ponad 250 członków w grupie. Łączy nas wspólna pasja. Część grupy jest bardzo aktywna, nawet w obecnych czasach, mamy miłośników biegania, nordic walking, narciarstwa biegowego, jazdy na rowerze, morsowania, wymieniamy się informacjami o biegach, a teraz o biegach wirtualnych. Część z nas wybiera takie biegi, bo innych nie ma. Szlifujemy formę na lepsze czasy. Są wśród nas i tacy co mają zaliczone biegi na 150 czy 160 km, maratony, mordercze biegi ultra, biegi górskie, czy małe trasy na kilka kilometrów. W grupie mamy osoby z innych powiatów, a nawet z głębi Polski, które biegały u nas i interesują się biegami w naszym regionie i chętnie przyjeżdżają do nas, a na naszej grupie mogą znaleźć takie informacje – podkreśla nasz ambasador.

Grupa dorobiła się już trzeciego kompletu koszulek. Drugie zdobył dla nas Patryk Zabawa, a trzecie ponownie Łukasz Przybyłowicz. Trenują razem w mniejszych grupach, które powstały dzięki zawarciu nowych znajomości. Udało się też nawiązać wiele kontaktów z innymi grupami biegowymi oraz organizatorami imprez biegowych nie tylko w Polsce, ale także za granicą.

Więcej o nas można znaleźć na:

https://www.facebook.com/Gorlicka-Grupa-Biegowa-100997471512498/

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegowego

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce