Opinie się potwierdziły... Zimowy Forest Run


Opublikowane w pt., 21/02/2020 - 09:33

Zimowy z nazwy i pory roku, w którym się odbył. Zimy na trasie nie znalazłem, chociaż start odbywał się przy lekkim chłodzie. Z każdą minutą biegu, pogoda przypominała wiosnę, a warunki na trasie jesień.

Wziąłem udział w tym biegu, gdyż słyszałem dużo pozytywnych opinii i przeważyła chęć sprawdzenia czy to prawda. Do samego startu podchodziłem bez żadnych założeń co do czasu jaki chciałbym uzyskać na mecie. Miał to być udział, na zasadzie sprawdzenia formy, na tym etapie przygotowań, który miał pokazać nad czym jeszcze trzeba pracować. Bieg ukończyłem w pierwszej „100” więc jest super.

Cała trasa poprowadzona malowniczymi, leśnymi ścieżkami Wielkopolskiego Parku Narodowego. Nie zabrakło podbiegów, zbiegów, wąskich ścieżynek wokół jeziora.

Początek trasy to bieg z górki, gdzie można było złapać trochę prędkości, zwłaszcza że szerokie alejki pozwalały na spokojne wyprzedzanie. Jednak było to złudne, gdyż w drugiej części dystansu pojawiły się podbiegi, które zweryfikowały założenia i przyjętą taktykę biegu.

Całość trasy świetnie oznakowana, w punktach newralgicznych wolontariusze, którzy kierowali we właściwą stronę.

Na trasie zlokalizowane dwa punkty odżywcze, na których czekały owoce, czekolada, woda, izotonik (do skorzystania, jeśli miało się własny kubeczek – przy okazji ograniczenie plastiku na trasie biegu).

A co na mecie? Oprócz pamiątkowego medalu, na każdego czekało pyszne jedzenie, które smakowało wyśmienicie, a także napoje izo…, ognisko i rodzinna atmosfera.

Kibice również się nie nudzili. Dla najmłodszych przygotowano animacje i zabawy.

Opinie, które słyszałem o tym biegu w całości się potwierdziły. Jeśli tylko będzie taka możliwość to zapewne wrócę na trasy Zimowego Forest Run. Więc jeśli szukasz ciekawego biegu, w pięknych okolicznościach przyrody, który rozgrywany jest na początku roku to zapraszam na Zimowy Forest Run w Wielkopolskim Parku Narodowym przy najbliższej okazji.

Marcin Napierała, Ambasador Festiwalu Biegów

fot. Andrzej Olszanowski


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce