Organizujesz biegi dla dzieci i młodzieży? Aplikuj o pieniądze


Opublikowane w pt., 19/06/2020 - 09:43

Rusza nowy Program „Sportowe Wakacje+”. Projekt Ministerstwa Sportu ma na celu "promocję prozdrowotnych wartości sportu z przekazywaniem nowym pokoleniom doświadczeń i pamięci historycznej". Środki przeznaczone na realizację programu w 2020 roku to 10 milionów złotych. 

Celem MS jest upowszechnianie zdrowego trybu życia i systematyczne podnoszenie poziomu aktywności fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych poprzez wsparcie organizacji obozów sportowych, a także zajęć, turniejów, eventów, konkursów oraz innych wydarzeń sportowych w Polsce.

Program „Sportowe Wakacje+” ma na celu:

  1. Wspieranie organizacji otwartych, ogólnodostępnych zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży, dorosłych oraz innych grup społecznych i środowiskowych;
  2. Wspieranie organizacji turniejów sportowych;
  3. Wspieranie organizacji eventów, konkursów i innych wydarzeń sportowych;
  4. Wspieranie organizacji ogólnodostępnych obozów sportowych na poziomie ogólnopolskim oraz lokalnym.

Założeniem Programu „Sportowe Wakacje+” jest promocja aktywnego wypoczynku w kraju oraz umacnianie wiedzy historycznej i tożsamości narodowej poprzez umożliwienie udziału w szeroko rozumianej kulturze fizycznej, przy jednoczesnym poznawaniu walorów turystycznych naszego kraju oraz upamiętnieniu postaci i wydarzeń, które miały istotne znaczenie w historii Polski.

Nowy program jest wynikiem analizy aktualnej sytuacji związanej z utrzymaniem dobrego stanu zdrowia i poziomu aktywności fizycznej mieszkańców Polski, w szczególności w związku z epidemią Covid-19.

Więcej w Biuletynie Informacji Publicznej: TUTAJ

źródło: Ministerstwo Sportu


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce